“Ми з величезною скорботою повідомляємо про смерть пана Манфреда Тьєррі Мюглера в неділю, 23 січня 2022 року”, — йдеться на сторінці модельєра в Instagram, пише Фокус.

Тьєррі Мюглер народився в Страсбурзі, Франція, в дитинстві цікавився малюванням і класичним танцем. І підлітком приєднався до балетної трупи Рейнського оперного театру.

Але в 24 роки Тьєррі вирішив, що мода все ж таки цікавить його більше та переїхав у Париж. Він почав розробляти одяг паризького бутика Gudule. А вже в 1973 році Мюглер створив свою першу особисту колекцію під назвою Café de Paris, відкривши через п’ять років свій перший бутік.

Наприкінці 1990-х він пішов зі світу моди, продавши права на своє ім’я компанії Clarins у 1997 році, через кілька років після запуску свого парфуму Angel. Мюглер працював як художник із костюмів для театру та кіно. Так, він створив чорну сукню для Демі Мур у фільмі “Непристойна пропозиція”.

Мюглер одягав Шерон Стоун, Бейонсе, Леді Гагу, Джорджа Майкла, Девіда Бові. Останній був настільки вражений мистецтвом дизайнера, що замовив у нього костюм на своє весілля із супермоделлю Іман. Одяг Мюглера використовувався у кількох фотосесіях Гельмута Ньютона для Vogue у 1980-х роках.

Мюглер створював на подіумі образ фатальної жінки з перебільшено широкими плечима та тонкою талією. Він представляв своїх моделей в образах комах, роботів, мотоциклів і навіть молюсків.

У 2009 році Мюглер став персональним стилістом Бейонсе, а в 2019 році одягав Кім Кардаш’ян на Met Gala. Її латексна сукня, усіяна краплевидними кристалами створювала ефект, ніби Кім щойно з’явилася з води. Сукню створювали вісім місяців, одягали її на модель троє помічників. Вона не могла в ній сидіти, але виглядала приголомшливо.