Сьогодні Amnesty International Україна передала понад 22 тисячі підписів на підтримку Маршу Рівності до Київської Міської Державної Адміністрації.

 Правозахисна організація розпочала збір підписів під петицією на підтримку Прайд-маршу 14 травня 2013 року, та на сьогоднішній день зібрала понад 22 тисячі підписів з України, Бельгії, Данії, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Угорщини, Франції, Швейцарії, Швеції та інших країн Європи. Підписи ще продовжують надходити, а підписанти закликають дозволити проведення та забезпечити належний захист правозахисної ходи.

 “Така велика кількість підписів, зібраних лише за один тиждень, наочно підтверджує, наскільки пильно європейська спільнота спостерігає за подіями у Києві та демонструє необхідність підтримки ЛГБТ-спільноти у відстоюванні своїх прав” – сказала Тетяна Мазур, виконавчий директор Amnesty International в Україні.

 Наразі існує ризик того, що акція не відбудеться через позов КМДА до суду з проханням заборонити проведення Маршу Рівності 25 травня. В разі прийняття такого рішення, влада України порушить свої міжнародні зобов’язання щодо забезпечення прав на свободу вираження та мирні зібрання”.

 Сьогодні КМДА оголосила, що подасть позов щодо заборони проведення акції 25 травня до Окружного адміністративного суду міста Києва, обґрунтовуючи це «низкою повідомлень, що надійшли до КМДА від громадських організацій та громадян щодо проведення в одному й тому ж місці масових заходів, які є різнополярними за поглядами та формою, а також у зв’язку з великою кількістю заходів, запланованих у рамках святкування Дня Києва та Дня столиці».

 На підтримку цьогорічного Маршу Рівності вже виступили посольства Швеції, Норвегії, Сполучених Штатів, Великобританії, Нідерландів, Німеччини та Канади.

 Досі в Україні не було проведено жодного Прайд-маршу. Торік марш був відмінений через загрозу застосування насильства щодо учасників з боку представників громадськості, і через те, що міліція не змогла гарантувати адекватного захисту учасникам та організаторам.

 Відразу після скасування Прайд-маршу 20 травня 2012 року, а також протягом місяця після нього, на деяких з організаторів жорстоко напали через їхній зв’язок з подією.

 “Українська влада повинна забезпечити належний міліцейський захист запланованого Маршу Рівності та вжити усіх необхідних заходів для запобігання дискримінації та проявів насильства до ЛГБТ”, – сказала Мазур.

У своїй доповіді щодо ситуації з правами ЛГБТ «Нема підстав для гордості. Дискримінація ЛГБТ в Україні» Amnesty International наголосила на необхідності забезпечення прав людини для ЛГБТ як передумові інтеграції України з Європейським Союзом.

Источникhttp://amnesty.org.ua