Після того, як посол США в Замбії розкритикував ситуацію у країні з дотриманням прав людини для ЛГБТ, місцевий уряд визнав його посаду «невиправданою» — фактично вимагаючи від нього залишити Замбію. Про це пише видання TIME із посиланням на Державний департамент США.

Державний департамент у своїй заяві повідомляє, що «стривожений заявою уряду Замбії», яку в Департаменті «вважають еквівалентом заяви про те, що посол є персоною нон грата».

За даними Associated Press, в листопаді посол Даніель Фут заявив, що він «в жаху» від недавнього 15-річного тюремного ув’язнення для гомосексуальної парі. Посол підкреслив, що відносини пари нікому не шкодять, на відміну від корупції в уряді.

Агентство не відразу відповіло на запит про підтвердження того, чи був Фут був відкликаний із Замбії в результаті заяви уряду.

На початку цього місяця Фут також опублікував переконливу публічну заяву, в якому звернув увагу на історію Замбії щодо прав ЛГБТ і її вплив на зусилля з викорінення епідемії СНІДу в країні. «Дискримінаційні і гомофобні закони під помилковими прапорами християнства і культури продовжують вбивати невинних замбійців, багато з яких народилися з вірусом», — сказав Фут.

Президент Замбії Едгар Лунгу заявив у неділю в своєму виступі на державному телеканалі ZNBC, що він «офіційно поскаржився американському уряду» і чекає на відповідь. Він додав: «Ми не хочемо, щоб такі люди були серед нас. Ми хочемо, щоб він пішов».

Пізніше Лунгу сказав Sky News, що йому відомо, що його позиція може поставити під загрозу допомогу США країні. «Якщо саме так ви збираєтеся надати свою допомогу, я боюся, що Захід може залишити нас наодинці в наших злиднях», — сказав він. Але президент підтримав свою точку зору, охарактеризувавши коментар посла США як порушення суверенітету держави.

Прес-секретар Державного департаменту також підкреслив прихильність Сполучених Штатів захисту прав ЛГБТ в своїй заяві. «Сполучені Штати рішуче виступають проти зловживань проти ЛГБТ», — йдеться в заяві. «Уряди зобов’язані забезпечити, щоб всі люди могли вільно користуватися універсальними правами людини і основними свободами, на які вони мають право».