Посольство США в Україні заявило про стурбованість повідомленнями про напад, що відбувся у Вінниці під час тренінгу для журналістів з коректного висвітлення тематики ЛГБТ.

Про це повідомляє Європейська правда із посиланням на Твіттер-акаунт посольства США в Україні.

“Ми стурбовані повідомленнями про напад, що відбувся у Вінниці під час тренінгу для журналістів щодо питань ЛГБТ. Ми сподіваємось на ретельне розслідування та виступаємо на боці тих, хто працює над зміцненням прав людини та незалежних ЗМІ в Україні”, – сказано в заяві посольства.

Нагадаємо, 1 лютого невідомі увірвались до готелю «Поділля» та напали на учасників та учасниць закритого заходу, організовуваного Вінницькою ГО «Агенція журналістських розслідувань» та Запорізьким обласним благодійним фонд «Гендер Зед».

Внаслідок погроз, а також того, що нападники облили зали готелю та учасників та учасниць олією та засипали пір’ям, тренінг з питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності для журналістів та журналісток було зірвано.

Майже одразу відповідальність за скоєне взяли на себе представники громадської організації «Едельвейс-Вінниця», а саме її голова Роман Костишин, який й опублікував зняте нападниками відео.

Відео нападу, зафільмоване самими нападниками:

Наразі слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області розпочате досудове розслідування за ознаками ст. 171 КК України (“Перешкоджання законній журналістській діяльності”) та ч. 2 ст. 296 КК України (“Хуліганство”).

За вчинення цих правопорушень законодавством передбачено відповідальність — до 4-х років позбавлення волі.