Під посольством Російської Федерації у Києві українські ЛГБТ-активісти провели акцію солідарності з російськими борцями проти гомофобії. На знак протесту проти впровадження гомофобного, на їхню думку, законодавства в Росії шість учасниць протесту майже хвилину цілувались біля входу в посольство.

Акція пройшла під гаслом «Гомофобія – сором держави!». Як заявляють організатори акції, вони мали на меті «нагадати про неприпустимість дискримінації та обмежень у доступі до інформації через сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність».

​​
25 січня Державна Дума Російської Федерації ухвалила в першому читанні проект закону, який впроваджує штрафи за пропаганду гомосексуальності серед дітей і підлітків.

​​
Як заявляють ініціатори протесту, в Україні теж намагаються запровадити аналогічні законодавчі акти. У жовтні 2012 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, який передбачає заборону пропаганди гомосексуалізму і встановлення кримінальної відповідальності за порушення цієї заборони.