Чергова «Школа Толерантності з питань ЛГБТ» відбулася 9-11 вересня. Цього разу майданчиком для тренінгу було обрано затишну Вінницю.

До участі у триденному тренінгу долучилися практикуючі психологи та психологині з Запорізької, Кіровоградської, Київської, Дніпропетровської, Харківської, Чернігівської, Житомирської, Чернівецької та, власне, Вінницької областей. З понад сотні поданих заявок було визначено 20 учасників та учасниць, мотивація для участі у «Школі Толерантності» яких була найбільш переконливою.

Традиційно організатором заходу виступив Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», який залучився підтримкою Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія». Організації тренінгу також сприяв німецький Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє».

У ході тренінгу учасники та учасниці розглянули базову інформацію стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, наукового погляду на гомосексуальність. Тренери та тренерки звернули особливу увагу учасників та учасниць на стереотипи щодо представників та представниць ЛГБТ шляхи подолання дискримінації, тощо.

Теоретична частина тренінгу була вдало поєднана з практичними вправами. Учасники та учасниці мали змогу оволоділи навичками консультування ЛГБТ-людей за власним фахом, спілкуючись з «Живою книгою» — молодим хлопцем-геєм.

По завершенні тренінгу учасники та учасниці висловили власні думки та враження від «Школи Толерантності». Пропонуємо вашій увазі декілька з них.

Марина:

Участие в Школе Толерантности: удивление, радость, общение. Много новых фактов и понятий, разноплановые коллажи по теме, эмоциональное обсуждение фильма, квест-триллер-киллер, мозговые штурмы и заземления, обсуждения “за” и “против”, набор ресурсов в себе и группе, встреча с самим(ой) собой и точка, где Я есть без всяких условий, удивительная атмосфера толерантности, которую невозможно придумать и волшебство Винницы: то ли осень, то ли лето, Южный Буг и фонтаны, запах кофе и ночные «посиделки» и утреннее солнце- все , что дало возможность сделать эти дни незабываемыми и увезти с собой знания, открытия и удовольствие! А за кадром кропотливый труд отличной команды Gender Z – вы неперевершені, так держать!

Яна:

З кожного тренінгу, які я відвідувала, я зробила для себе певні висновки і почула багато порад і фактів, які можна використовувати у практиці — спілкуванні з людьми. Я зрозуміла свої помилки на психологічному рівні, навчилась бачити ситуацію не тільки з своєї сторони але й зі сторони інших. Мене давно цікавили дотичні до теми тренінгу питання — і я врешті знайшла на них відповіді. Усі методи викладені просто і зрозуміло, і найголовніше —вони діють! Дякую усім!

Максим:

Дорогі учасники ШТзПЛГБТ. Щиро вдячний вам за чудово проведений час. Психологи дивні люди, в доброму розумінні цього слова. Я в цьому ще раз переконався. В нашому суспільстві бути собою і довіряти людям — велика розкіш. Звичайно, не всюди і не завжди ти можеш уникнути дотримання певних рамок та правил. Але ж не так, як в нашому суспільстві… Хочу дочекатися того часу коли люди зрозуміють (принаймні більшість з них), що оцінювати людину за її сексуальною орієнтацією, навішувати «ярлики», ненавидіти та боятись, не поспілкувавшись із нею — як мінімум дуже необачливо.

Тішуся, що однодумців в мене не мало. Я це точно знаю! Наснаги вам у кожному дні. І до нових зустрічей.

Валерія:

Друзья, давайте будем толерантными! Ведь окружающие нас – такие же люди, со своими проблемами и заботами, радостями и неудачами, увлечениями и интересами.

Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Новини Фонду», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх «Школах Толерантності»! Адже наступна зустріч для психологів та психологинь буде вже наприкінці вересня – деталі за посиланням.

p