З 18 по 20 листопада у Запоріжжі відбувся тренінг «Ґендер та права жінок», розрахований на практикуючих психологів та психологинь. Залучившись підтримкою Посольства Королівства Нідерландів в Україні, команда Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» об’єднала понад двадцять психологів та психологинь з різних куточків України.

Під час триденного тренінгу учасники та учасниці під керівництвом досвідчених тренерок – Марти Чумало та Світлани Дубини  – розглянули як загальні знання про ґендер, так й більш вузькі та конкретні питання: конструювання  ґендеру в різних сферах життя; ґендерна дискримінація в контексті України; множинна дискримінація, механізми її подолання; інші питання. Окрема частина тренінгу була присвячена використанню ґендерних знань у практиці учасниць та учасників, запобіганню ґендерованому насильству у повсякденні.

На додаток учасники та учасниці тренінгу мали змогу придивитися до міста Запоріжжя, прийнявши участь у  екскурсії, яка була присвячена, окрім відвідування цікавих історичних міст, ще й ознайомленню з історичним положенням жінок у минулому.

– За три дні нам з учасниками та учасницями вдалося налагодити ефективну комунікацію, – розповідає тренерка, психологиня Світлана Дубина. – Питання ґендерної дискримінації, нажаль, актуальне й для сучасного українського суспільства, тобто для нас з вами. Тому особливо важливо те, що консолідувавши зусилля, безпосередньо працюючи з людьми, ми разом з колегами будемо прагнути викорінити будь-яку дискримінацію за ознакою статі чи ґендеру.

За підсумками тренінгу усі учасники та учасниці отримали відповідні сертифікати.

Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Новини Фонду», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх тренінгах! Адже наступна зустріч відбудеться вже на початку грудня — для журналістів та журналісток.