Понад сто представників ЛГБТ-спільноти Чечні покинули Росію за останній рік за допомогою правозахисників, пише Новое Время

Про це сьогодні, 22 лютого, повідомила спеціальний кореспондент опозиційного російського видання Новая газета, що опублікувало в квітні минулого року резонансне розслідування про переслідування геїв в Чечні. 

“Всього за рік з моменту публікації інформації про антигейську кампанію в Чечні,” Російській ЛГБТ-мережі “[російська громадська правозахисна організація] вдалося вивезти за межі Росії 106 осіб, більша частина – з них безпосередні жертви цієї кампанії”, повідомила Олена Мілашіна під час презентації щорічної доповіді Amnesty International про ситуацію з правами людини в світі.

У квітні 2017 року Новая газета опублікувала перший із серії матеріалів про переслідування і вбивства геїв в Чечні – Вбивство честі, автором якого була Мілашіна.

Сьогодні журналістка повідомила, що деякі з вивезених за межі Росії представників ЛГБТ-спільноти готові свідчити в міжнародних організаціях і представити свої свідчення, якщо справа дійде до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), передає Інтерфакс. Однак, підкреслює Мілашіна, вони не готові мати справу з російським правосуддям.

Керівництво Чечні всі опубліковані Новою газетою матеріали називає брехнею і замовними чутками. З спростуванням виступав, зокрема, і сам глава республіки Рамзан Кадиров.

Тим часом, за даними правозахисників, нагадує Настоящее Время, ключову роль у переслідуваннях міг зіграти глава парламенту Чечні Магомед Даудов, який, за свідченнями опитаних, особисто був присутній при тортурах деяких представників ЛГБТ-спільноти, а поліцейські нерідко в розмовах посилалися на його накази.