Документальний фільм, який розкриває історію прайд-руху в Україні

Фільм розповідає про створення КиївПрайду – першої спроби української ЛГБТ спільноти повстати та змусити уряд почути її вимоги. До стрічки, зокрема, увійшли інтерв’ю з активістами й активістками з України, Канади, Німеччини, а також кадри з першого прайду у 2012 році, успішної ходи у 2013-му, та відміну Маршу Рівності під час останнього КиївПрайду.

У 2014 році чотири представники першого складу Оргкомітету КиївПрайду відвідали Світовий Прайд у м. Торонто, Канада. Історія українського прайду надихнула канадську режисерку та транс-активістку Мішель Емсон на створення оригінального фільму «Прайд по-українськи – надихнути світ змінитися», мета якого – привернути увагу світової спільноти до українського прайд-руху. «Цим фільмом я хочу змотивувати людей відшукати можливості та змінити світ, в якому ми живемо, – каже директорка документальної стрічки Мішель Емсон. – Змінити так, щоб ЛГБТ-люди могли жити без переслідувань, могли існувати вільно такими, як вони є, та кохати тих, кого вони обирають, незалежно від місця проживання».

Незважаючи на сьогоденні проблеми в Україні, ми мусимо підтримати питання прав ЛГБТ-людей в країні. За часів перемін ЛГБТ-права завжди стають розмінною монетою. Новий документальний фільм про український прайд приверне увагу до питання захисту прав людини для ЛГБТ в Україні.

«Прайд по-українськи – надихнути світ змінитися» є проектом організації «КиївПрайд Канада», яка поєднала українських та канадських активісток та активістів. До знімальної та креативної групи увійшли спеціалісти з Канади, Німеччини, України.

«Ми дуже схвильовані, адже це перший повноцінний фільм про історію ЛГБТ-прайду в Україні, – говорить українська активістка Олена Семенова. – але це дуже важливо, розказати нашу історію світові».

Прем’єрний показ фільму «Прайд по-українськи – надихнути світ змінитися» відбудеться у Києві 27 березня 2015 року. У період з квітня по травень фільм поїде мотивувати ЛГБТ-спільноту та наших союзників в інших містах України, в Європі та у Північній Америці.

За додатковою інформацією звертайтеся

olena.semenova@kyivpride.ca