Професор анатомії Каліфорнійського університету і лауреат Нобелівської премії Леонард Гейфлік, який відкрив межу кількості поділів соматичних клітин – так звану “межу Гейфліка”, вважає, що третю стать, яка поєднує в собі ознаки чоловічого і жіночого, є повноправною, а її визнання – це питання толерантності. Про це повідомляє сайт Жіночого консорціуму України.

“Я припускаю, що під третьою статтю мається на увазі індивід з ознаками обох інших в тій чи іншій мірі. Різниця між чоловіком і жінкою – це не різниця між білим і чорним. Тут багато що залежить від ступеня. Я думаю, що третя стать є повноправною. Не має бути дискримінації стосовно тих, хто має обидві ознаки, або до тих, у кого фізичні статеві характеристики відрізняються від їх ментального стану. Толерантність до різних людей має бути”, – сказав Гейфлік латвійській радіостанції Baltkom в рамках спеціального ефіру, присвяченого темі “Чоловік і жінка”.

Він також зазначив, що стать чоловіки і жінки визначаться не тільки наявністю хромосом.

“Взагалі, є відмінність від існуючої думки, що наявність хромосом “Y” або “Х” в абсолютному вимірі визначає ту чи іншу стать людини. Це невірно… У підсумку все залежить від біологічних процесів, яких багато. Ступінь чоловічого або жіночого індивідуальна. Це не абсолютна різниця між чоловічим і жіночим, тому що існує цілий спектр відмінностей між ними”, – сказав він.

Третя стать або третій гендер – термін, який використовується для опису людей, які з власної волі або внаслідок суспільного консенсусу не ідентифікуються ні як чоловік, ні як жінка, а також людей, які зараховують себе або зараховуються суспільством до іншого гендеру, не вкладається в подвійну систему розуміння статі.

Межа або ліміт Гейфліка (Hayflick limit) – межа кількості поділів соматичних клітин, названа на честь її відкривача Леонарда Гейфліка.

Вчений, спостерігаючи за клітинами людини, довів, що вони вмирають приблизно після 50 поділів, а наближаючись до цієї межі, виявляють ознаки старіння. Межа Гейфліка була відкрита у 1961 році.