Проблемні питання лікування хворих на хронічний вірусний гепатит були порушені під час брифінгу начальника управління охорони здоров’я ОДА Андрія Запорожченка в обласній державній адміністрації. У заході також взяли участь директор обласного благодійного фонду «Гендер Зед» Ростислав Мілевський та головний позаштатний інфекціоніст  управління охорони здоров’я ОДА Ірина Іванова.

У Запорізькій області рівень захворювання населення на вірусний гепатит С серед окремих груп складає від 1% до 3% (середньоукраїнський показник 3%). Найвищий показник інфікованості зафіксовано серед ін’єкційних наркоманів (понад 50%) та людей, які страждають на венеричні захворювання (17,6%).

Нині на диспансерному обліку в обласній інфекційній клінічній лікарні  зареєстровано понад 8000 хворих на хронічні вірусні гепатити В та С, з них 5274 страждають на  гепатит типу С.

foto(5)Річний курс лікування таких хворих коштує від 60 до 120 тис. грн. За підрахунками медиків  для лікування тільки 2000 пацієнтів необхідно витратити 250 млн. грн., оскільки, крім високовартісних ефективних препаратів, ще потрібні спеціальні тест-системи, сучасне обладнання.

Однак у поточному році з державного бюджету було виділено 1,8 млн. грн.. на лікування противірусними препаратами дітей  віком до 18 років, таких в області проживає 68.

На переконання начальника управління охорони здоров’я ОДА Андрія Запорожченка, проблему поширення гепатиту необхідно вирішувати комплексно. З одного боку, є потреба в розробці загальнодержавної програми протидії вірусним гепатитам, якою будуть передбачені кошти на лікування хворих. До речі, фахівці управління охорони здоров’я облдержадміністрації розробили та надали відповідні пропозиції до Міністерства охорони здоров’я України. З іншого – посиленої уваги потребує профілактична робота серед населення. Насамперед йдеться про спосіб життя людини,  ставлення до власного здоров’я, дотримання правил гігієни. Медики рекомендують не користуватися послугами сумнівних  салонів краси, татуажу тощо.

Крім того, було порушено питання проведення щеплення проти гепатиту дітей – це дійсно ефективний спосіб, який дозволяє попередити інфікування людини цим небезпечним вірусом. Разом з тим, деякі батьки його ігнорують, що підвищує ризик захворювання  дитини.

Джерело: http://www.zoda.gov.ua/news/17803/problema-poshirennya-virusnih-gepatitiv-potrebuje-pilnosti-kozhnoji-ljudini.html