Протягом трьох днів – з 31 травня по 2 червня – у Запоріжжі проходила Школа Толерантності з питань ЛГБТ та ВПО. Участь у тренінгу взяли журналісти-початківці та досвідчені «акули пера» з різних областей України – Київської, Донецької, Сумської, Черкаської, Львівської та, власне, Запорізької області.

Захід спільно організували Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» та громадські організації «Взаємодія» і «Спілка молодих незалежних журналістів».

Викладали у Школі Толерантності запрошені експерти та експертки, які розкрили найважливіші питання, що стосувалися теми тренінгу. Крім того, профільні навички роботи над матеріалами на конфліктно-чутливі теми присутнім журналістам та журналісткам передала медіаекспертка.

Однією з особливостей цієї Школи стала гра на тему соціальної проблематики  «Переселенська блуканина», розроблена українськими фахівцями. Як зазначали під час презентації настільної гри її розробники, вона створена «аби кожен міг відчути себе переселенцем». Група виявилася дуже наполегливою та пройшла її до кінця

Ще одним чек-пойнтом тренінгу стали «живі книги» – три хлопці-геї, двоє з яких були парою: присутнім було цікаво поставити їм питання як парі.

«Живими книгами», присвяченими другій темі тренінгу стали дві переселенки з Донецька. Вони розповіли свої історії від початку збройного протистояння й до сьогодні. Виявилося, родини переселенців й досі стикаються з проблемами оренди житла через стереотипи у суспільстві.

В останній день журналісти та журналістки опрацювали журналістські стандарти, розібрали етичні кейси та вичитали некоректні тексти українських ЗМІ. Об’єднавшись у групи, учасники та учасниці Школи приготували проекти матеріалів на теми ЛГБТ та ВПО.

Вікторія з м. Запоріжжя, одна з учасниць Школи, по завершенні тренінгу підготувала власний журналістський матеріал, який послідовно розповість вам про те, як відбувалася Школа Толерантності:

У Запоріжжі пройшла Школа Толерантності для журналістів

З 31 травня по 2 червня команда Gender Z провела різноманітні тренінги для журналістів. До Запоріжжя приїхали студенти журфаків та блогери зі Львова, Києва, Черкас тощо.

Протягом трьох днів учасники розмовляли на дві теми: ЛГБТ та ВПО (внутрішньо-переміщені особи). Gender Z мав на меті розвіяти певні стереотипи, що існують у суспільстві, сформувати толерантне ставлення до представників двох груп, навчити правильно та коректно подавати інформацію. «Ми запросили експертів та експерток, які розкажуть усе важливе, що стосується тем ЛГБТ та переселенців. А також медіаекспертка попрацює над відпрацюванням навичок роботи з матеріалами на конфліктно-чутливі теми”, – пишуть на своїй сторінці у Фейсбуці організатори.

Тренінги стосовно теми ЛГБТ проводив психолог Олексій Ізотов. Протягом першого дня журналісти обговорювали міфи та стереотипи навколо представників ЛГБТ-спільноти, вивчали основні поняття, види, складові та характеристики. День завершився спілкуванням з «живими книгами».

Ірина Куратченко, психолог з ГО «Взаємодія», проводила лекції стосовно переселенців. Протягом другого дня учасники вивчали психологічні особливості ВПО, розбирали соціальні відношення та стереотипи. Наприкінці гості мали змогу відвідати ГО «Взаємодія», де познайомилися з двома переселенками, які розповіли свої історії.

Весь третій день був присвячений вивченню журналістських стандартів у висвітленні двох тем. Учасники читали некоректні матеріали, пропонували свої ідеї, писали плани до ймовірних сюжетів.

У перший та останній дні кожен журналіст заповнював анкету, аби організатори зрозуміли наскільки ефективно вони провели тренінг. Невід’ємною частиною завершення Школи Толерантності було вручення сертифікатів».

Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Новини Фонду», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх «Школах Толерантності»!

Авторка: Вікторія Головіна