25 лютого у місті Запоріжжя пройшов тренінг під назвою “Гомофобія як ідеологічне кліше в сучасному світі”. Що очікує психолога в роботі з клієнтом і як ефективно використовувати метафоричні асоціативні карти в роботі з клієнтами з числа ЛГБТ». Підтримку у проведенні тренінгу його організаторці та спікерці  – практикуючій психологіні Ірині Лебедь – надав Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» після її перемоги у конкурсі для учасників та учасниць «Школи Толерантності з питань ЛГБТ».

Під час тренінгу його учасники та учасниці залучилися до виконання декількох вправ. Так, під час виконання однієї з них присутні ознайомилися з колодою метафоричних асоціативних карт «Різні, але рівні», за допомогою яких дослідили власне ставлення до ЛГБТ-людей. Ці карти – власна розробка Ірини. На кожній з 70 карток зображені люди або пари людей, різні за своєю сексуальною орієнтаціє чи гендерною ідентичністю. Працюючи з картами, психолог/иня та його клієнт можуть визначити ставлення останнього до гомосексуальних чи трансгендерних людей, подолати його стереотипи та кліше.

Інші вправи – «Поняття і види гомофобії. Особливості роботи з представниками ЛГБТ», «Зустріч з живою книгою» та «Який унікальний досвід я отримаю, якщо я буду працювати з представниками ЛГБТ» допомогли учасникам/цям тренінгу:

  • підвищити свої знання на тему гомофобії та ознайомитися з особливостями роботи з клієнтами з числа ЛГБТ;
  • ознайомитись з представниками ЛГБТ та з перших вуст дізнатися про тонкощі роботи з клієнтами з числа ЛГБТ;
  • навчитися працювати клієнтами з числа ЛГБТ з використанням метафоричних асоціативних карт як унікальної техніки для встановлення довірчого контакту і розкриття глибинних переживань клієнта.

– Я була вражена готовністю шкільних психологів зустрічатися з новим досвідом, – говорить Ірина Лебедь. – Не дивлячись на те, що не всі учасники тренінгу спочатку йшли саме на тему гомофобії та особливостей роботи з клієнтами з числа ЛГБТ, в процесі роботи, дана тема стала для них вельми цікавою і вкрай важливою. Адже це тема стосується кожного з нас – прийняття себе та інших людей такими, якими вони себе відчувають. Разом з тим, учасники змогли перейнятися роботою з метафоричними асоціативними картами і зрозуміти їх унікальність в роботі з представниками ЛГБТ. Вони проявляли інтерес для продовження знайомства з даною темою в подальшому.

Як відзначають самі учасники та учасниці тренінгу, тепер вони не так бояться власної безпорадності в роботі з представниками ЛГБТ та готові з ними зустрічатися в рамках своєї діяльності.