Президент Росії Володимир Путін заявив, що у РФ нібито не існує проблеми ЛГБТ.

Таку заяву він зробив у інтерв’ю для американських телеканалів CBS и PBS, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Кремля.

“Проблема сексуальних меншин у Росії — вона спеціально ззовні з політичних міркувань роздута. Ніякої проблеми у нас немає”, — стверджує Путін.

Він вважає, що звинувачення у порушенні прав ЛГБТ-людей є “однією з ліній атак проти Росії”.

“Я жодного утиску людей нетрадиційної сексуальної орієнтації тут просто не спостерігаю. Вважаю, що це просто цілеспрямовано роздуто з метою якоїсь групи людей створити, зробити з Росії образ ворога. З політичних міркувань – як одна з ліній атак проти Росії”, — додав Путін.

“Добре відомо, що в Сполучених Штатах, в чотирьох штатах США, гомосексуальність вважається кримінальним злочином. Добре це чи погано, ми знаємо зараз рішення Конституційного суду, але ця проблема ще повністю не зникла, вона не витравлена із законодавства Сполучених Штатів остаточно. У нас цього немає”, — заявив він.

При цьому Путін погодився, що жодного переслідування чи утисків в правах людей за національним та етнічним принципом, сексуальною орієнтацією в сучасному світі бути не повинно.

“Це має бути абсолютно виключено”, — сказав він.

“От у нас цього немає. У нас була, якщо мені пам’ять не зраджує, у Кримінальному кодексі, ще РРФСР, 120-та стаття, яка переслідувала за гомосексуалізм. Ми все це скасували, ніяких переслідувань немає. У нас люди нетрадиційної орієнтації спокійно живуть, працюють, просуваються по службі, отримують державні нагороди за свої досягнення в науці, мистецтві або в інших областях, ордени їм вручають, я особисто вручаю”, — запевнив Путін.

Водночас він вважає, що нічого недемократичного в російському законі про заборону так званої “пропаганди гомосексуалізму” немає.

“Особисто я виходжу з того, що дітей треба залишити в спокої, треба дати їм можливість вирости, усвідомити себе і вирішити про себе, хто ця людина, ким він себе вважає, чоловіком чи жінкою, чи хоче він жити нормальним, природним шлюбом або нетрадиційним, от і все”, — зазначив президент Росії.

Відповідаючи на запитання, чи означають його слова, що в Росії права гомосексуалів та одностатеві шлюби визнаються в тій самій мірі, що і в США, Путін заявив: “Ми не тільки визнаємо, ми це (право. — Ред.) забезпечуємо. У Росії забезпечені рівні права для всіх, у тому числі і для людей нетрадиційної сексуальної орієнтації”.

Нагадаємо, на початку вересня депутат петербурзьких законодавчих зборів Віталій Мілонов заявив, що майже всіх представників ЛГБТ-спільноти Санкт-Петербурга вигнали з міста.

Також, пранкери з проекту ChebuRussia TV провели в Москві соціальний експеримент, знявши на відео, як москвичі реагують на двох чоловіків, які тримаються за руки.

Двоє хлопців гуляли, тримаючись за руки, в центрі Москви. За час годинної прогулянки їх неодноразово назвали лайливими словами, наголосивши на їхній сексуальній орієнтації. В основному негативно про пару говорили чоловіки, причому, як місцеві жителі, так і приїжджі з Азії. Деякі перехожі тицяли в них пальцем, інші говорили: “До чого Росія докотилася”.

Окрім цього, двічі на “гей-пару” намагалися напасти.