У суботу XII Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA завітав до запорізького Queer Home’у, створеного цього літа на базі ЗОБФ “Гендер Зед”.

Переглянути документалки на актуальні для України теми зібралися понад 20 глядачів та глядачок.

Одна зі стрічок – “Медик іде останньою” – оповідає історію лікарки-волонтерки Тетяни, яка була на передовій впродовж найкривавіших днів Майдану. Після припинення вогню вона лишається в Києві лікувати поранених. Тим часом неоголошена війна з Російською Федерацією починається на сході України. Таня знову мусить їхати на фронт.

Інша стрічка – “Нотатки з Ліберії” – простежує шлях покійного японського режисера Рьо Муракамі на каучуковій плантації Firestone Tire в Ліберії. Під покровом ночі він проникає на територію плантації й потрапляє до майже невидимого світу, де жорстокі умови життя та праці обурливо мало змінилися з часу відкриття плантації у 1926 році. Доступ журналістів на плантацію суворо обмежується й відстежується компанією, тож кадри Рьо – рідкісний незалежний погляд на життя робітників плантації.

Таким чином Queer Home Запоріжжя став заключним, сьомим чекпоінтом, де запоріжці та запоріжанки змогли переглянути кінострічки, присвячені правам людини. До цього перегляди фільмів фестивалю проходили у палаці культури ім. Кірова, Обласній бібліотеці для юнацтва, Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці та у трьох вишах – ЗНУ, ЗНТУ та КПУ.

Після показів у Запоріжжі фестиваль-мандрівник відправиться по містах області. Документалки про права людини побачать також мешканці та мешканки Вільнянська, Токмака, Оріхова, Василівки і Енергодару.