Про це йдеться у зверненні Ради на адресу голови  Верховної Ради Дмитра Разумкова та Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності (голова – Денис Монастирський), пише видання Букви.

ВРЦіРО зауважує, що законопроєкт № 3316 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)” авторства народної депутатки від фракції партії “Слуга народу” Ольги Василевської-Смаглюк “створює загрози для реалізації конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів”.

Як приклад, окрім посилення кримінальної відповідальності за злочини, вчинені на ґрунті нетерпимості до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи, законопроєкт № 3316 пропонує ввести нову статтю 161-1 та запровадити кримінальну відповідальність за “приниження гідності осіб чи груп осіб за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності”,- наголошується у повідомленні.

У Раді Церков вважають, що подібним чином зміни до статті 294 Кримінального кодексу України можуть бути використані з метою кримінального переслідування учасників так званих традиціоналістських маршів.