Запоріжжя, Бердянськ, Кропивницький, Миколаїв, Вінниця, Одеса, Мелітополь, Харків – географія проведення «Школи Толерантності» шириться, а ідеї толерантності стають дедалі ближчими для мешканців та мешканок все нових міст.

Іноді «Школа» повертається, як от до Харкова, де з 13 по 15 серпня «Школа Толерантності» пройшла вже вдруге. Цього разу це був тренінг на тему СОГІ (сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності) для психологів та психологинь, соціальних педагогів та педагогинь, а також соціальних працівників та працівниць.

Організаторами тренінгу спільно виступили Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» та ГО Центр психологічного розвитку «Разом», за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ).

Окрім, власне, Харкова, учасники та учасниці зібралися з Києва, Мелітополя, Павлограду (що на Дніпропетровщині), Змієва (що на Харківщині), Первомайського та Таранівки. Загалом – 18 учасників та учасниць.

Під час тренінгу присутні дізналися базову інформацію стосовно ЛГБТІ-людей, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, наукового погляду на гомо-, бі-, та інтерсексність, тощо.

Теоретична частина тренінгу збалансовано доповнювалася виконанням різноманітних практичних завдань під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок.

Неочікуваним для учасників та учасниць «Школи» став візит до харківського ПрайдХабу – коворкінг-центру, що позиціонується дружнім до ЛГБТ-спільноти. Тут учасники та учасниці ознайомилися з роботою активістів та активісток і поспілкувалися з «живою книгою» – лесбійкою.

Ось як відгукуються про «Школу Толерантності» її учасниця Світлана:

«Три последних дня обучалась в “Школе толерантности по вопросам СОГИ (сексуальной ориентации и гендерной идентичности) в г. Харькове. Какой БЫЛА моя изначальная мотивация участия в тренинге? Раз – быть “в теме” (знала только значение аббревиатуры ЛГБТИ). Два – расширить свое сознание. Эффект от тренинга превзошел все мои ожидания. Оказывается, существует корректная лексика по тематике, видимость ЛГБТИ-людей способствует защите их прав, права ЛГБТИ-людей дискриминируются, а так называемая толерантность многими людьми просто декларируется, пока гомофобия, в т.ч. скрытая, процветает».

По завершенні тренінгу усі учасники та учасниці отримали сертифікати про участь у «Школі Толерантності».