У першій половині жовтня відбулися дві «Школи Толерантності» на тему СОГІ (сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності).

Учасниками/цями тренінгу, що проходив з 8 по 10 жовтня, стали психологи та психологині, соціальні працівники та працівниці, а також спеціалісти та спеціалістки соціо-гуманітарної сфери. Захід проходив на одному з майданчиків Кропивницького, та об’єднав  машканців і мешканок Кропивницького та Кіровоградської області.

До організації тренінгу разом з командою Запорізького обласного фонду «Гендер Зед» долучилася ГО «Центр психологів-практиків».

В ході тренінгу під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок учасники та учасниці розглянули базову інформацію стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, актуального наукового погляду на гомо- , бісексуальність та трансґендерність.

В якості пізнавального релаксу організатори запропонували учасникам та учасницям кіноклуб. Усі переглянули засновану на реальних подіях стрічку «Молитви за Боббі». Вона розповідає про життя молодого хлопця-гея, який, не знайшовши підтримки батьків та зраджений коханим, вирішує залишити цей світ.

Учасники та учасники заходу також мали нагоду поспілкуватися з «живою книгою» – хлопцем-пансексуалом. З огляду на те, що присутні вперше спілкувалися з відкритим пансексуалом, вони ставили йому найрізноманітніші питання, як і передбачено форматом «живої книги».

Другий тренінг, також присвячений питанням СОГІ, проходив у Запоріжжі з 12 по 14 жовтня. Його учасниками та учасницями стало місцеве студентство, молоді спеціалісти та спеціалістки педагогічних та соціально-психологічних спеціальностей та молодіжні працівники і працівниці.

Разом з ЗОБФ «Гендер Зед» організаторами цієї «Школи Толерантності» виступила ГО «Мережа ініціативної молоді».

Під час тренінгу учасниці та учасники мали як теоретичні студії, так й практичні завдання. Спілкуючись у невимушеній атмосфері  з «живими книгами», якими цього разу стала лесбійка, яка виховує дитину зі своєю партнеркою, та пара хлопців-геїв, присутні мали змогу знайти відповіді на будь-які питання, що їх бентажать.

Ось як відгукуються у соцмережах про «Школу Толерантності» тренер та тренерка заходів:

«Кожна Школа – це потужний тренінг, це трансформація особистості, це підвищення фахового рівня, це особиста терапія, це вихід з зони комфорту, це зустрічі з іншими і собою. Це життя», – написала тренерка Олена.

«Мені дуже приємно було працювати із групою молодих спеціалісток і спеціалістів. Важливо у наші дні піднімати питання сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності для різних професійних категорій», – поділився своїми емоціями один із тренерів Андрій.

По звершенні тренінгів їх учасники та учасники отримали відповідні сертифікати про участь.