10 грудня світ відзначав свято, яке кожен та кожна з нас має право вважати «своїм» святом — День прав людини. Передумови для започаткування такої дати склалися ще 1948 року, коли Генеральна асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини.
Проте, навіть за понад 70 років існування Декларації деякі цінності та принципи з цього документу залишаються невтіленими навіть у демократичних країнах. Активісти та активістки зі всього світу продовжують боротьбу за рівні права та повагу для всіх, і особливо акумулюють свої зусилля у День прав людини.
Ми у Гендер Зед долучилися до спільних зусиль, запустивши 12 грудня онлайн-марафон до Дня прав людини. Формат прямих включень за останній рік став не лише нагальною потребою, а й зручною альтернативою лайв-акціям. Відтворити подію можна у будь-який зручний час, навіть коли вона вже минула. Цією можливістю ми зараз й скористаємося, пригадавши гостей марафону та їх меседжі.
Однією зі спікерок марафону була Ірена Карпа — українська письменниця, співачка, журналістка та телеведуча. Разом з ведучим Ірена торкнулася актуальної теми — як говорити з дітьми про ЛГБТ-людей.
Переглянути цей допис в Instagram
До марафону також долучилася блогерка Ася Сей, яка обговорила з ведучою приклади донесення меседжів про ЛГБТ до аудиторії.
Переглянути цей допис в Instagram
Також до ефіру приєдналася журналістка Тетяна Микитенко, яка поділилася досвідом та лайфхаками створення журналістських матеріалів на чутливі теми.
Переглянути цей допис в Instagram
Координатор кінофестивалю «Молодість» Богдан Жук розповів багато цікавого про кіно-премію «Сонячний зайчик» та квір-фільми загалом.
Переглянути цей допис в Instagram
Блогерка Влада Холі разом з ведучою торкнулася теми бісексуальності та того, як відкриватися іншим і не боятися.
Переглянути цей допис в Instagram
А ефір з журналісткою та письменницею Ольгою Котрус — про те, чому в Україні важливо говорити про ЛГБТ.
Переглянути цей допис в Instagram