З 6 по 8 вересня у Запоріжжі відбувся тренінг з питань гендерної рівності.

Участь у заході взяли практикуючі журналісти та журналістки, представники та представниці ГО “Медіавізія”, порталу RegionNews, сайту “Трибуна.Суми”, Вінницької агенції журналістських розслідувань, газети “Запорізька правда”, інформаційної агенції “Експерт-КР”, Українського інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси, сайту “Моя Олександрія” та медіа-центру “Моє місто”.

Захід було спільно організовано Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед», громадськими організаціями «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» та «Спілка молодих незалежних журналістів». Підтримку у проведенні тренінгу надало посольство Королівства Нідерландів в Україні.

Долучившись до тренінгу, учасники та учасниці отримали вичерпну інформацію про гендер, дізналися історію руху фемінізму, навчилися виявляти сексизм у повсякденному житті та, найголовніше, – збагнули, чому ж рівність між чоловіками та жінками є важливою для обох цих «сторін».

Окремим питанням тренінгу стала протидія гендерно-обумовленому насильству в журналістських матеріалах.

Теоретичні знання присутні закріпили практичними навичками під керівництвом досвідчених експерток Наталі Виговської та Світлани Дубини.

— Ми задоволені нашою співпрацею із різноманітними медіа, громадськими організаціями та інституціями. Такий формат дозволяє журналісткам та журналістам вдосконалювати власні навички, розширювати знання та як результат — доносити до аудиторії інформацію, позбавлену гендерних стереотипів та упереджень. Відвідавши наступний тренінг, учасники та учасниці й самі опанують тренерські інструменти, та зможуть організовувати власні заходи з акцентом на гендерну рівність, — відзначив директор Запорізького обласного благодійного фонду “Гендер Зед” Ростислав Мілевський.

Цікавою відмінністю цього тренінгу було те, що вже наступного місяця представники та представниці вищезазначених медіа та інституцій візьмуть участь в іншому тренінгу, результатом якого стануть тематичні публікації.