У Запоріжжі, де чотири роки тому пройшла перша «Школа Толерантності з питань ЛГБТ», з 30 вересня по 2 жовтня відбулася ювілейна, вже двадцята «Школа» з актуальної для сучасного українського суспільства теми.

Цього разу до участі у триденному тренінгу долучилися психологи та психологині, соціальні працівники та працівниці Київщини, Дніпропетровщини, Житомирщини, Одещини, Донеччини, Чернігівщини та Запоріжжя. З близько сотні претендентів та претенденток було визначено 20 учасників/ниць: при відборі враховувалася переконливість мотивації та зацікавленість заявника/ниці у запропонованій темі.

Захід було організовано Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед», який залучився підтримкою Запорізької обласної громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія». Вагому підтримку для організації тренінгу надав німецький Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє».

В ході тренінгу під керівництвом досвідчених психотерапевтів/психотерапевток учасники та учасниці розглянули базову інформацію стосовно ЛГБТ, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, актуального наукового погляду на гомо-, бі- та трансгендерність. Окрему увагу приділено стереотипам щодо представників та представниць ЛГБТ, тощо.

Окрім теоретичної частини учасники та учасниці мали низку практичних завдань, виконуючи які вони оволоділи навичками консультування ЛГБТ-людей за власним фахом. Вже традиційно у програмі тренінгу частина часу була виділена для вільного спілкування з «Живою книгою», у ролі якої цього разу виступив хлопець-гей.

По завершенні «Школи Толерантності» найбільш активні її учасниці поділилися власними роздумами із широким загалом, опублікувавши авторські матеріали у блогах. Так, Вероніка розмістила розлогий допис під заголовком «ЛГБТие: без права на сексуальность», а  Оксана зосередилася на головному у статті із емоційною назвою «Мой сын – гей?!».

Слідкуйте за оновленнями розділу сайту «Новини Фонду», аби мати змогу першими подати заявки на участь у майбутніх «Школах Толерантності»! Адже наступна зустріч буде вже у листопаді — для журналістів та журналісток.