19-21 жовтня у Запоріжжі вкотре пройшла «Школа Толерантності».

Цього разу присвячений питанням ґендерної рівності, тренінг об’єднав діючих журналістів та журналісток і студентство факультетів журналістики старших курсів з різних куточків України.

Триденний інтенсив спільно організували Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», ГО «Спілка молодих незалежних журналістів» та ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ». Вагому підтримку для проведення тренінгу надало Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина.

У теоретичному блоці учасники та учасниці тренінгу дізналися вичерпну інформацію про фемінізм, ґендерну дискримінацію, сексизм та навчилися протидіяти гендерно-обумовленому насильству. Увагу присутніх також було зосереджено на коректній лексиці у журналістських матеріалах, адже, як відомо, за своїм фахом «акули пера» певною мірою виконують виховну функцію у суспільстві. Учасники та учасниці заходу на конкретних прикладах розглянули шкоду гендерно-обумовленого насильництва, яке може транслюватися у медіа.

На додаток до теоретичної частини учасники та учасниці також мали практичні завдання, виконуючи які вони оволоділи навичками підготовки професійних матеріалів щодо зазначених тем.

Ось як відгукуються про цю «Школу Толерантності» її учасниці у соцмережах:

Ось і пролетіли три приголомшливих дня у Запоріжжі. Дуже радий, що мене запросили на тренінг «Школа Толерантності з питань ґендерної рівності». Тут мені, в прямому сенсі, відкрили очі на світ.

Нам, команді, вдалося виконати величезну роботу: ми вирішували кейси стосовно роботи журналіста, який розглядає проблеми гендеру в своїх матеріалах, обговорювали ситуації, де звужують права жінок і ЛГБТ, і навіть виявляли свої художні здібності.

Найбільше сподобалося завдання, коли на фінальний день всі презентували свої круті проекти.

Окрема подяка Сергію Романенко, Світлані Дубині та Наталі Виговській за ту кропітку працю, ви зробили ці три дні. Все було просто супер.

Георгій


Пройшовши конкурсний відбір отримала запрошення відвідати крутий захід з теми гендерноі рівності. Перший день роботи був дуже насиченим, продуктивним і цікавим. Гендерна теорія, конструювання гендеру в різних аспектах життя, стереоти та іх наслідки, це далеко не повний перелік актуальних тем вчорашнього обговорення. Плюс до всього, креативні учасники, спілкування з колегами і звісно, чудове місто. Тут ніби загадкова велич предків красиво поєднана з неповторними нотками сучасності.

P.S. Робота продовжується, далі буде. Дякую Gender Z за прекрасну організацію.

Марина


День первый: Запорожье встречает журналистов УМСФ.

Тренинг Школы Толерантности для журналистов по теме «Врахування гендерних аспектів у роботі масмедій».

Сегодняшний насыщенный день был полон интересных лекций, увлекательных практических заданий и приятных знакомств с ароматными кофе-паузами.

Хочу сказать спасибо организаторам тренинга за то, что отобрали меня для участия. Благодарна преподавателям УМСФ на специальности Журналистика за предоставление возможностей уже на первом курсе совершать поездки на профессиональном уровне.

День 2: Запорожье продолжает вдохновлять.

«Профессиональные стандарты в журналистике, этика и журналистика, различные формы насилия и методы их предотвращения с помощью СМИ, корректная лексика, гендер, индивидуальность, конфликтно-уязвимые темы, редакционные правила, стереотипы и их последствия» и ещё множество тем, закреплённых на практике.

P.S. Бегу готовить задание на завтра: журналистский проект в формате ток-шоу.

День третий: Время летит с неимоверной скоростью.

Вот и подошли к концу эти три насыщенных, информативных и полезных дня. Я благодарна абсолютно всем, кто был частью Школы толерантности в Запорожье. Я получила огромный багаж важной информации, которая послужит мне примером как в жизни, так и в будущей профессии.

Теперь моя копилочка знаний и практики пополнится еще одним сертификатом, поэтому можно разок погладить себя по головке.

Маргарита