Подав у суд на Рівненську міську раду через почуття справедливості“, – так прокоментував своє намагання оскаржити рішення депутатів про заборону маршів ЛГБТ-спільноти позивач Дмитро Деркач. Чоловікові 22 роки, родом він з Рівного, наразі працює і вчиться на правника у Києві. Журналістам Суспільного він своє рішення прокоментував телефоном, заявивши, що, захищаючи конституційне право на мирне зібрання, готовий до публічного осуду. Сам стосунку до представників цього руху він не має.

В мене внутрішнє почуття справедливості сильно збурилося цим рішенням, тому я вирішив подати позов. Я знав, що хтось його все одно оскаржить, якщо не я, то якісь громадські організації правозахисні. В мене є можливість, в мене є достатньо методів, щоб подати позов і виграти справу, тому я вирішив не покладатися на інших. Тим більше, знаючи, що для представників ЛГБТ подання такого позову і можливий камінг-аут – це набагато тяжче, це може загрожувати життю і здоров’ю людини, — говорить Дмитро.

Нагадаємо, що 24 грудня 2019-го року Рівненська міська рада прийняла рішення “заборонити на території міста Рівне пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, у тому числі у формі так званих “маршів рівності”, “прайдів”, “фестивалів квір-культури” тощо, що проходять в місцях масового дозвілля сімей з дітьми”, адже вони нібито загрожують “інституту сім’ї, як складовій стратегії національної безпеки України”.

Згодом у коментарі Суспільному міський голова Рівного Володимир Хомко визнав, що депутати перевищили свої повноваження, приймаючи це рішення. Озвучив проект рішення на сесії депутат від фракції “Свобода” Олег Карпяк. Про позов на це рішення стало відомо учора із офіційної сторінки міськради у Facebook.

Цікаво, що у Рівному до цього часу не відбулось жодного подібного маршу ЛГБТ, натомість щороку проходять марші за сімейні цінності.