Російські правоохоронці затримали у Нижньому Новгороді двох чеченських підлітків, які належать до ЛГБТ-спільноти, та вивезли їх на батьківщину. Там хлопців переслідували за ведення опозиційного Telegram-каналу та їхню сексуальну орієнтацію. Про це пише Новая газета, на яку посилається Громадське.

Про зникнення двох чеченських підлітків, Салеха Магамадова і Ісмаїла Ісаєва, 4 лютого повідомили активісти «Російської ЛГБТ-мережі». За словами адвоката організації Олександра Немова, хлопців затримали правоохоронці просто у їхній квартирі у Нижньому Новгороді та машиною вивезли до Чечні.

У липні 2020 року саме «Російська ЛГБТ-мережа» допомогла хлопцям покинути територію Чеченської Республіки та переїхати в Нижній Новгород. На батьківщині підлітків затримали за модерування опозиційного Telegram-каналу «Osal Nakh 95», а їх приналежність до ЛГБТ-спільноти лише погіршила ставлення правоохоронців до них. За даними активістів, тоді підлітків катували та принижували, а пізніше правоохоронці змусили їх записати відео з вибаченнями та опублікували його в мережі.

Наступного дня після зникнення хлопців з Нижнього Новгорода адвокат прибув до чеченського міста Гудермес, куди вивезли затриманих підлітків. У районному відділку поліції міста йому підтвердили, що Магамадова й Ісаєва повинні привести на допит, хоча і заявили, що поки їх місцеперебування невідоме. Адвокат Немов заявляв, що підлітків «навмисне приховують і можливо, чинять тиск, щоб вони відмовилися від адвокатських послуг».

На допит до відділку затриманих привезли за два дні після затримання ㅡ 6 лютого. Адвокат зазначав, що правоохоронці не давали йому поговорити з підлітками, а після завершення допиту їх знову затримали, заштовхали у машину та повезли до села Сєрноводське, що у Чеченській Республіці. Інший захисник від «Російської ЛГБТ-мережі» Марк Алексеєв заявив, що влада Чечні може звинуватити Салеха Магамадова й Ісмаїла Ісаєва в участі в незаконному збройному формуванні.

Правоохоронці передали адвокату записку про те, що підлітки нібито перебували у розшуку за цією статтею, та є фігурантами відповідної справи. За версією силовиків, затримані підлітки передавали продукти бойовику Рустаму Борчашвілі, якого вбили восени 2020 року.

Водночас у базі даних «Розшук» їх немає. До того ж за словами адвокатів, документ, який передали правоохоронці немає жодної законної сили.