США має список захисників прав ЛГБТ, які опиняться у небезпеці, якщо вторгнення Росії продовжиться. Про це пише Ен-Бі-Сі.

Видання стверджує, що отримало лист, який 20 лютого США надіслали Верховному комісару ООН з прав людини Мішель Бачелет. У документі представниця США при Європейському офісі ООН Батшеба Нелл Крокер написала, що США мають “достовірну інформацію, яка вказує на те, що російські сили створюють список українців, які будуть вбиті або відправлені до таборів у разі військової окупації”. Зокрема, у ньому є люди, які захищають права ЛГБТ-спільноти.

Видання Українська правда, у свою чергу, пише, що у листі стверджується, що плани Москви після вторгнення включатимуть тортури, насильницькі зникнення та повсюдні людські страждання.

“Це буде війна, яку Росія вестиме проти українського народу, щоб придушити його, розчавити його, завдати йому шкоди. І це те, що ми докладно виклали для ООН, тому що вважаємо, що світ має мобілізуватися”, – прокоментував ситуацію радник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван в ефірі Ен-Бі-Сі.

Росія спростовує наявність такого списку. “Це абсолютна брехня”, – заявив Дмітрій Пєсков, прессекретар Кремля. 

Нагадаємо, 21 лютого Владімір Путін підписав укази про визнання тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей.

Детальніше дивіться в сюжеті NBC.