Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України спільно з партнерськими організаціями починає національну програму доконтактной профілактики (pre-exposure prophylaxis, PrEP) для людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ, повідомляє Інтерфакс Україна із посиланням на сторінку ЦГЗ у Facebook.

Одним із партнерів з програми доконтактної профілактики ЦГЗ став Запорізький обласний благодійний фонд “Гендер Зед”.

Доконтактна профілактика – це прийом антиретровірусних препаратів для зниження ризику інфікування ВІЛ.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує застосовувати PrEP людям, які мають високий ризик інфікування ВІЛ, щодня – згідно з останніми дослідженнями, ризик інфікування в результаті такої профілактики зменшується на 99%, повідомляє ЦГЗ.

Загалом річний курс пігулок коштує орієнтовно $14 000, проте ЗОБФ “Гендер Зед” пропонує клієнтам з числа геїв, бісексуальних хлопців та транс*-жінок таку можливість безкоштовно. Також гарантуються безоплатні консультації лікарів і регулярні медичні обстеження.

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. Кількість вперше зареєстрованих випадків ВІЛ в 2017 році збільшилася на 6,6%. За оціночними даними, на початок 2018 року в Україні проживало 241 тис. людей, що живуть з ВІЛ різного віку. Майже половина з них не знає про свій статус (за даними медичного обліку).