У середу, 26 серпня, у штаті Вірджинія екс-співробітник телеканалу WDBJ7 Вестер Фленаган застрелив репортера та оператора каналу новин Virginia news безпосередньо під час прямого ефіру, повідомляє espreso.tv.

Після скоєння злочину Фленаган намагався втекти від переслідування по одній з автотрас, змінивши два автомобілі. Йому вдавалося втікати від поліції упродовж декількох годин, паралельно описуючи усе в Twitter. Профілі вбивці в соцмережах вже заблоковані, але є скріншот останніх повідомлень.

“Автомобіль підозрюваного відмовився зупинитися і помчав від правоохоронців. Через кілька хвилин автівка з’їхала з дороги і врізалася. Поліцейські підійшли до машини і знайшли водія з вогнепальним пораненням, яке він наніс собі сам. Його перевезли в найближчу лікарню, де він згодом помер”, – розповіли у поліції штату.

Вранці середи в редакцію американського телеканалу ABC News прийшов факс під заголовком “Передсмертна записка для друзів і сім’ї”. У сповіді обсягом в 23 сторінки чоловік розповів, чому пішов на розстріл колег.

Як зазначає видання, текст зізнання місцями дуже плутаний, в основному зводиться до скарг Фленагана на расову дискримінацію, сексуальні домагання і знущання на роботі через те, що він був чорношкірим геєм.

Вбивця розповів, що вніс депозит за зброю майже одразу після стрілянини в чарльстонській церкві, яка сталася 17 червня 2015 року. Тоді загинуло 10 людей. Кривавий напад стався через два місяці після того, як білий поліцейський застрелив там беззбройного афроамериканця.

“Це буде звучати так, ніби я злюся … так і є . І у мене є повне право…Церковна стрілянина стала переломною … але мій гнів зростав довго… Я справді був “людиною-пороховою бочкою”, яка тільки і чекає щоб вибухнути”, – написав у своєму маніфесті вбивця.

Колишній співробітник телеканалу розповів, що на розстріл його надихнув студент Чо Син Хі, який застрелив 32 людини в гуртожитку політехнічного інститута Вірджинії.

“На мене дуже вплинув Чо Син Хі. Оце мій пацан!”, – натхненно пише Фленаган.

Також він захоплюється організаторами масового вбивства в школі “Колумбайн”, коли загинуло 15 людей, наголошуючи, що Чо Син Хі все-таки крутіший, адже застрелив майже в два рази більше людей.

Психічний розлад на ґрунті расової дискримінації стався у “вірджинського стрілка” досить давно. У березні 2000 року Tallahassee Democrat повідомляло, що Фленаган подав до суду на місцевий телеканал WTWC-TV через “образливі зауваження про чорношкірих”, і що його звільнили саме через ці скарги.

“Іхня реакція була сповнена зарозумілості і помсти. Це війна і не може бути ніяких компромісів”, – говорив тоді він.

Фленаган розповідав, що нібито його та інших чорношкірих співробітників називали “мавпами” і що “чорні ліниві та люблять отримувати легкі гроші від державі”.

Стрілок встиг опублікувати в інтернеті відео розстрілу знімальної групи, зняте ним на телефон під час вбивства. На ролику видно, що злочинець спокійно підійшов до колег, які вели включення наживо. Ні журналіст, ні оператор до останнього моменту не помічали спрямований на них пістолет.

“Він був нещасною людиною… Він виглядав так, ніби ловив кожне слово, яке можна потім використати проти тебе. Зрештою, після багатьох інцидентів його гніву, ми звільнили його. Він не зміг з цим змиритися”, – говорить керівник WDBJ Джефф Маркс

Сьогодні з’ясувалось, що обидва загиблі журналісти збирались одружитись. Кріст Херст, колега загиблої Елісон Паркер, написав у Twitter, що у них був роман. Вони нещодавно почали жити разом і хотіли побратися. 19 серпня їй виповнилося 24 роки.

Загиблий оператор також готувався до весілля: навесні він зробив пропозицію своїй дівчині Мелісі Отт в Музеї журналістики у Вашингтоні.