На три дні – з 28 по 30 червня – «Школа Толерантності» розташувалася на своїй малій Батьківщині, себто – у місті Запоріжжі.
До участі у заключному в цьому сезоні тренінгу долучилося журналісти та журналістки, а також студентство відповідних напрямків підготовки вишів. З декількох десятків заявок було обрано 20 учасників та учасниць, які найбільш переконливо розповіли про свою мотивацію для участі у Школі.
Цього разу учасниками/цями тренінгу стали мешканці/ки таких міст як Миколаїв, Одеса, Запоріжжя, Острог, Суми, Бровари, Київ, Кременчук та Харків.
Захід було спільно організовано Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед», громадською організацією «Інформаційно – просвітницький центр «ВІСЬ» та громадською організацією «Спілка молодих незалежних журналістів».
Варто зазначити, що на цій «Школі Толерантності» зустрілися водночас представники всіх медійних платформ – телевізійної, пресової, радіо та інтернет. Це були студенти та студентки, які виявилися зацікавлені не лише отримати нові знання від тренерок, але й дізнатися досвід вже практикуючих журналістів/ок.
Тож в ході навчання під керівництвом досвідчених тренерів та тренерок учасники та учасниці розглянули базову інформацію стосовно ЛГБТІ-людей, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, актуального наукового погляду на гомо-, бісексуальність та трансґендерність.
Так, у перший день слухачі та слухачки отримали вичерпну інформацію про відмінність між статтю та гендером, та, найголовніше – збагнули, чому ж рівність між чоловіками та жінками так необхідна обом цим «сторонам».
Другого дня учасники/ці намагалися дати відповідь на питання актуальності прав ЛГБТІ-людей в Україні сьогодні, як суспільство впливає на думки та дії індивіда, та як боролися з найпоширенішими стереотипами щодо ЛГБТІ-людей. Завершення вечора був перегляд фільму «Молитви за Боббі». Ця заснована на реальних подіях чуйна драма показує історію хлопця, якого не прийняли батьки через його сексуальну орієнтацію.
Третього дня учасників та учасниць об’єднали в групи для розробки проектів власних матеріалів. Як сказала медіаекспертка Наталія Виговська, це ідеальні умови, коли можна продумати майбутній матеріал, чого не вистачає у повсякденні кореспондента чи журналіста.
Під час тренінгу також відбулась зустріч з «живими книгами». Цього разу це були гей та не бінарний хлопець-гей.
По завершенні «Школи Толерантності» найбільш активні її учасниці поділилися власними роздумами із широким загалом, опублікувавши авторські матеріали у соцмережі.
«Дякую GenderZ за отриманий досвід та круту подачу мега цікавої інформації! Ні на секунду не пожалкувала, що побувала тут. Також дякую нашій команді журналістів зі всієї України 😊 💪🏼 за класну атмосферу».
Сабріна, м. Житомир