В новий рік без сексизму у рекламі! Це одне із наших десятків побажань усім українкам та українцям у новому 2022 році

А цей рік зробив декілька важливих кроків до нашої великої мрії.На початку 2021 в Україні провели масштабне дослідження щодо ставлення українців та українок до дискримінаційної реклами за ознакою статі. І ви ніколи не здогадаєтеся, що визначило це дослідження! А ні, певно здогадалися. Звісно, результати показали, що сексистська реклама не продає!

Декілька фактів із дослідження:
🔺70% жінок та 57% чоловіків відверто негативно ставляться до сексиської реклами
🔺Назва торгової марки запам’ятовується в 3 рази краще при перегляді недискримінаційної реклами, аніж дискримінаційної
🔺І жінкам, і чоловікам не подобається реклама із зображенням оголеного тіла, коли оголення не стосується товару чи послуги
🔺Найчастіше дискримінаційну рекламу описували трьома репліками: «дурна», «вульгарна» та «така, що принижує людську гідність»

І ці прості істини феміністки проголошували роками! Але тепер у нас є доказова база. Дослідження також показало, що 32% людей готові скаржитися на сексистську рекламу.І це круто, бо наше законодавство забороняє таку рекламу. А з вересня 2021 року ми маємо більш чітке визначення у законі що є дискримінаційною рекламою за ознакою статі: «Реклама, що містить твердження та/або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою та/або щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення».

А також забороняється використовувати зображення тіла людини виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача. Визначити чіткі заборони – це вже половина перемоги. Також за сексизм у рекламі передбачені штрафи. Тому скарги наше все. Фіксуйте сексистську рекламу, місце розташування, час, коли така реклама виявлена, а також назви підприємства чи організації, яка рекламує свої товари чи послуги. Це суттєво допоможе під час розгляду звернення.

Куди можна скаржитися – дивися перелік у каруселі. Більше про сексизм дивися у нашому ефірі на тему «Сексизм в інфопросторі».

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.