Цього тижня сенат Румунії відхилив одразу два законопроекти про легалізацію цивільних партнерств для одностатевих пар. 11 років громадські діячі та активісти ведуть боротьбу за шлюбне рівноправ’я в країні, але поки безуспішно, повідомляє Romania Insider.

Перший законопроект спільно підготували Союз порятунку Румунії, Ліберальна партія, Союз угорців і один представник Соціал-демократичної партії.

Над другим законопроектом працювали два депутата від Альянсу лібералів і демократів за Європу (ALDE). У ньому цивільні партнерства названі “союзом двох людей однієї або різних статей з метою спільного життя і ведення домашнього господарства”.

Хоча Сенат відхилив обидва законопроекти, тепер вони будуть передані до Палати депутатів Румунії. Нижня палата парламенту є вирішальним органом.

Восени минулого року в Румунії пройшов референдум на якому вирішувалося питання про конститиційну заборону гей-шлюбів, але він був визнаний таким що відбувся через надзвичайно низьку явку.

Напередодні плебісциту Конституційний суд країни дозволив гей-парам вважатися “сім’єю”, якщо вони уклали шлюб за кордоном.