З 21 по 23 листопада в Запоріжжі пройшла чергова «Школа Толерантності з питань ЛГБТ», участь у якій взяли як практикуючі спеціалістки/ки мас-медіа, так й студентство відповідних спеціальностей різних областей України.
Організаторами тренінгу виступили Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» та громадська організація «Спілка молодих незалежних журналістів». Вагому підтримку організаторам надало Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина.
Журналісти розглянули теоретичну частину, без якої професійні матеріали на теми ЛГБТ не можливі: інформація про ЛГБТ, сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність, гомофобію, гендерну дискримінацію, тощо.
Разом з медіаексперткою напрацювали навички написання матеріалів на тему ЛГБТ із дотриманням стандартів професійної журналістики.
Зустріч із представниками ЛГБТ-спільноти у форматі «живої бібліотеки» допомогла присутнім закріпити матеріал та остаточно розвінчати упередження. Свої історії учням та ученицям «Школи Толерантності» розповіли гей та лесбійка.
Ось які відгуки у форматі щоденників залишили учасниці «Школи Толерантності» на своїх сторінках у соцмережах:
Анастасія Щербаченко:
3-денний тренінг «Школа Толерантності з питань ЛГБТ» стартував!
#Day_1:
День повний знайомств, цікавих лекцій та завдань. Сьогоднішні питання: • міфи та стереотипи щодо ЛГБТ • як знайти та коректно висвітлити конфліктно-чутливу тему? • професійні та етичні журналістські стандарти у висвітленні гендерної тематики • мова ворожнечі у висвітленні ЛГБТ-тематики.
#Day_2:
Родзинкою сьогоднішнього дня стали “Теледебати”, гра “Kahoot”, а вже в кінці спілкування з “живими книгами”. Дякую організаторам за ще один чудово проведений день.
#Day_3:
Ось і все. Ще один приємний пізнавальний момент закінчився. Ми презентували свої проекти і також дізналися багато нового Дякую організаторам, що дали можливість дізнатися як писати про ті речі, які начебто ми всі знаємо. Але ми робимо ВЕЛИЧЕЗНІ помилки. Я закріпила проблемну термінологію у висвітленні гендерної та ЛГБТ-тематики для мене, як журналіста це дуже важливо. Дякую УМСФ, що вже на першому курсі я можу здійснювати професійні поїздки.
Марія Положай:
Якщо Вам не вистачає часу на навчання, роботу чи інші справи-кидайте все і вирушайте на тренінг. Я так і зробила у розпал сесії. Зараз ми тренінгу від #школатолерантности з питань ЛГБТ. Вже добігає кінця другий день. Саме час розповісти, чим ми займались. В першу чергу можу сказати, що це було важливо для мене розібратися в деяких питаннях. І так, я більше не думаю міфами і стереотипами. Ми їх просто “зламали”. І доречі, їх чимало. Також ми дізнались:
#Day_1:
Що таке ЛГБТ; міфи і стереотипи щодо них. Як знайти і коректно висвітлити конфліктно-чутливу тему? Гендер і медіа. Професійні та етичні журналістські стандарти у висвітленні гендерної тематики. Мова ворожнечі стосовно ЛГБТ.
#Day_2:
Сексуальність: види, складові, характеристики. Стадії прийняття сексуальності/гендерної ідентичності. Камін-аут. Спілкування з “живими книгами”. Отож день був яскравим, насиченим і продуктивним. Ми багато зробили і дізнались. Чекаю на завтра. P.S: Вдячність модераторам Ізотову Олексію і Виговській Наталії.
І ось #day3: нарешті моє ставлення і думка сформована стосовно деяких питань. За сьогодні ми дізналися:
– проекти: структура і помилки;
– розбір журналістських кейсів з гендерної та ЛГБТ-тематики;
– професійні та етичні стандарти у висвітленні ЛГБТ-тематики;
– проблемна термінологія(Ви навіть не уявляєте у яких простих словах робите помилки і цим ображаєте представників ЛГБТ);
– приклади професійних матеріалів з гендерної та ЛГБТ-тематики;
Отже за ці три дні ми познайомилися з нереально крутими і класними журналістами, працювати в парах і в командах, влаштовували міні-дебати, “ламали” стереотипи, створювали проекти, дізналися про ЛГБТ представників, правильна термінологія щодо них, правильне висвітлення інформації стосовно ЛГБТ. Я дуже задоволена і щаслива!