Три дні проходила Школа Толерантності для шкільних психологинь. З 3 до 5 листопада 2017 року Запоріжжя стало майданчиком для обговорення питання консультування ЛГБТ-підлітків. Щоб стати кращими психологами та розробити власні стратегії консультування підлітків, до нас приїхало 20 шкільних працівниць із Дніпра, Черкас, Тернополя, Кривого Рогу, Мелітополя, Енергодару, Маріуполя та Запоріжжя.

Реалізація цієї «Школи Толерантності» стала можливою завдяки підтримці Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні

За час триденного тренінгу учасниці розглянули як питання сексуальності, так і психологічні аспекти консультування ЛГБТІ-підлітків. А саме: базову інформацію щодо ЛГБТІ; міфи та стереотипи щодо ЛГБТІ-спільноти; стадії прийняття власної сексуальної ідентичності; процедури та техніки консультування та інші питання.

Перший день був сповнений новими термінами та поняттями, одна на кінець дня психологинь чекав відпочинок та перегляд тематичної кінострічки.

На другий день окрім розробки власних стратегій консультування, учасниці тренінгу мали нагоду подивитися виставу соціального театру Чесні Тобі під назвою «ЧАТ». Ця вистава висвітлює проблему булінгу в школі, що є близьким питанням для шкільних психологів. Окрім цього була зустріч з «живими книгами»,

 — Комунікація між представниками і представницями різних культурних та соціальних груп часто породжує численні проблеми. Зокрема, це відчуження, неприйняття або навіть фобії щодо представників та представниць інших соціальних,культурних груп. Дуже часто це просто стереотипи, які нав’язують нам засоби масової інформації, батьки, друзі, колеги. Жертвами таких упереджень стають ЛГБТ-люди. – працівниця однієї зі шкіл Кривого Рогу Ірина розділяє наші погляди, – Безмежно вдячна Гендер Зед за запрошення, знання та перевернення світогляду!

Своїми враженнями також поділилася Ірина, психологиня одного з навчальних закладів Черкас, яка пообіцяла зустрітися з нами на Марші Рівності у наступному році:

 — Ви розтопили найкрижаніший лід.

По завершенні тренінгу усі учасники та учасниці отримали сертифікати.