Шотландія планує внести до шкільної програми навчання права ЛГБТ, пише theБабель із посиланням на The Guardian.

Державні школи зобов’яжуть навчати учнів історії ЛГБТ-руху, а також вивчати особистості представників ЛГБТ та шляхи протистояння гомофобії.

За словами засновника руху «Час для інклюзивної освіти» Джордана Дейлі, це «історичний момент». Він підкреслив, що в межах кампанії проводилися дослідження, які показали, що 9 з 10 представників ЛГБТ піддавалися в школі гомофобним нападкам, і третина з цих людей роздумувала про суїцид.

Заступник першого міністра Шотландії Джон Свінні заявив, що Шотландія стане першою країною в світі з такою шкільною програмою. «Наша система освіти повинна підтримувати всіх учнів, щоб вони могли повністю реалізувати свій потенціал. Ось чому дуже важливо, щоб навчальна програма була такою ж різноманітною, як і юнацтво, що навчається в наших школах», — заявив чиновник.

Шотландія вважається однією з найбільш прогресивних країн світу в питанні прав людини для ЛГБТ, незважаючи на те, що вона декриміналізувала гомосексуальність лише у 1980 році — на 13 років пізніше, ніж Англія та Вельс. У 2016 році чотири з шести партійних лідерів парламенту Шотландії ідентифікували себе як представників ЛГБТ