Про це заявили ввечері 4 липня 2014 року організатори Міжнародного форуму ЛГБТ «КиївПрайд2014» на імпровізованому брифінгу в одному з конгрес-холів у центрі міста одразу після завершення перемовин із керівництвом столичних правоохоронних органів.

«Зараз напоготові — до двохсот людей, готових 5 липня взяти особисту участь у Марші Рівності. Для них — це можливість продемонструвати відданість цінностям прав людини, рівності та солідарності, — говорить Назарій Боярський, співголова Коаліції з протидії дискримінації в Україні, обраний цього року співголовою оргкомітетуКиївПрайду2014. — Це люди з різних куточків України, які готові заявити про те, що будь-які політичні події не є підставою для обмеження з боку держави прав і свобод людини».

«Марш Рівності не має нічого спільного з карнавалом. Це правозахисна хода. Але ми змушені скасувати його проведення, оскільки почули від очільників столичної міліції, що вони не гарантуватимуть безпеку для людей, які вийдуть на Марш. Необґрунтовані ризики — не на часі. Проте дискримінація в Україні є. Це проблема для багатьох українців та українок», — каже Олена Шевченко, співголова оргкомітету КиївПрайду2014 та лідерка столичної ЛГБТ-організації «Інсайт».

«Права та свободи людини мають бути забезпечені в Україні рівною мірою для всіх, без застережень і обмежень, у тому числі без розрізнення за ознаками сексуальної орієнтації чи ґендерної ідентичності. Для нової України права людини мають бути найвищою цінністю, — говорить Тетяна Мазур, директорка Amnesty International в Україні. —Сьогоднішня неспроможність влади гарантувати право на свободу зборів і вираження учасникам та учасницям Маршу розчаровує ще більше, враховуючи те, що активісти Євромайдану змогли досягнути своїх цілей через реалізацію саме цих прав».

«Люди, які стоять за ними, заклеїли свої роти скотчем на знак протесту проти того, що їх позбавили права на свободу мирних зборів. Ми вважаємо, що відповідальність за це лежить на київській держадміністрації та київській міліції, які не розуміють, що принципи рівності та недискримінації повинні бути забезпечені кожному», — кажеІрина Федорович, керівниця української Коаліції з протидії дискримінації.

Для довідки. Міжнародний форум ЛГБТ «КиївПрайд2014» проводиться за широкої підтримки вітчизняної та європейської громадськості й правозахисної спільноти. КиївПрайд було започатковано 2012 року. Тоді проведення публічної акції було заблоковано хуліганами та радикалами, з якими столична влада не впоралась. Проте минулого року Марш Рівності у рамках КиївПрайду2013 успішно відбувся в столиці за участю високих гостей. Попередня київська влада хоча й поставилася непривітно до проведення цього правозахисного заходу, проте виправила помилки 2012 року та забезпечила для Маршу–2013 посилену охорону силами спецпризначенців. Марш рівності 2013 року також повністю розвіяв побоювання мешканців і мешканок столиці щодо «непристойного» формату цього заходу, адже він відбувся як хода звичайних людей із правозахисними гаслами.

Джерело: http://kyivpride.org/