«Скажи насильству НІ! Ти маєш право» – тренінг під такою назвою пройшов на базі методичного кабінету у місті Сторожинець Чернівецької області у середу, 15 лютого.

Учасниками  та учасницями тренінгу були практичні психологи(ні) та соціальні педагоги(ні) навчальних закладів Сторожинецького району, Сторожинецької, Красноїльської, Чудейської ОТГ, фахівці фахівчинь із соціальної роботи, юристи-суб’єкти протидії насильству Сторожинецької РДА та Сторожинецької міської ради Сторожинецької ОТГ.

Ідейним натхненником заходу був Максим Пансик – сертифікований тренер по проведенню тренінгів з протидії проявам насильства, практичний психолог Сторожинецького лісового коледжу, учасник одного із серії тренінгів «Гендер та права жінок» благодійного фонду «Гендер Зед». Ставши одним із переможців конкурсу для учасників та учасниць тренінгів, Максим й отримав можливість втілити свій задум у життя.

Метою тренінгу було надання фахівцям теоретичних знань і практичних навичок з подолання проявам насильства у молодіжному середовищі. Насильство і його види (фізичне, психологічне, сексуальне, економічне), дискримінація, стигматизація, булінг, мобінг, віктимна поведінка, синдром навченої безпорадності, шляхи подолання проявів насильства – неповний перелік питань, які були розглянуті на тренінгу. Учасники та учасниці були щиро вдячні за проведений захід і набутий досвід.

– Робота з подолання проявів насильства – це не справа однієї години або одного дня. Це систематичний і клопіткий комплекс діяльності і заходів, серед яких  психодіагностична, консультаційна і психокорекційна роботи психолога, юридичний супровід правознавців і соціальний патронаж фахівців із соціальної роботи, – зазначив Максим Пансик під час тренінгу.

Практичний психолог також висловив слова вдячності фахівцям ЗОБФ «Гендер Зед» за отриману можливість та тренеркам Світлані Дубині та Марті Чумало за наданні знання та навички, а також за можливість ділитись набутим досвідом з колегами-освітянами; адміністрації Сторожинецької РДА, Сторожинецької міської ради Сторожинецької ОТГ і колективу методичного кабінету за сприяння у організації проведення тренінгу.