Понад 370 релігійних лідерів з усього світу виступили з вимогою заборонити «репаративну терапію». Її раніше використовували для «виправлення» сексуальної орієнтації. Про це повідомляє Громадське із посиланням на BBC.

Представники релігійних спільнот підписали спільну декларацію. Як зазначили у виданні, підписанти декларації представляють усі найпоширеніші конфесії світу. Велика частина з них є впливовими прихильниками ЛГБТ-спільноти.

Серед підписантів зокрема південноафриканський архієпископ Десмонд Туту, який є противником політики апартеїду, а також колишній головний рабин Ірландії Девід Розен. Її підписали також єпископ із Ліверпуля Пол Баєнс і колишня президентка Ірландії Мері Макеліс.

Декларацію представлять на спеціальній конференції, яку організувало Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії

«Репаративна терапія» — це будь-яка форма дій, спрямованих на зміну сексуальної орієнтації людини або її статевої ідентичності. Вона може включати різні методи. Це можуть бути й «лікування» ударами електричного струму, і заглиблення у релігійні вчення, і звичайні бесіди.

Цю форму «терапії» нині заборонили у Швейцарії, а також окремих частинах США, Австралії та Канади. У липні очільник британського уряду Борис Джонсон заявляв, що «репаративна терапія» є «абсолютно огидною» і «їй немає місця в цій країні». У Великій Британії її також планують заборонити.