На Львівському форумі видавців презентують книжку Тамари Марценюк «Чому не варто боятись фемінізму?», пише Хмарочос.

Авторка зазначає, що книга розрахована на широку аудиторію: студентство, активістів та активісток, журналістське середовище та тих, хто прагне більше розібратись у фемінізмі. Також вона вважає, що ця книга є важливіша за попередню «Гендер для всіх. Виклик стереотипам». Оскільки, на її думку, без явища фемінізму не було б поняття гендеру. Стиль книги – науково-популярний.

В книзі Марценюк також розгляне питання чоловіків та маскулінності.  На її думку чоловіки бояться фемінізму, оскільки не хочуть втрачати свої привілеї.

«Чоловіки бояться фемінізму, бо не хочуть втрачати свої привілеї, які мають завдяки усталеним гендерним ролям. З іншого боку, у контексті ціни, яку чоловіки платять за привілейоване становище, слід говорити про кризу маскулінності. Криза маскулінності — це нездатність чоловіків відповідати суспільним очікуванням до них, результатом чого часто стають так звані деструктивні суспільні практики — самогубство, ризикована поведінка, погане здоров’я, алко- і наркозалежність тощо», – говорить вона в інтерв’ю для Yakaboo.

Також Марценюк в інтерв’ю розповідає, що Україна має хорошу законодавчу базу, проте відсутню політичну волю, оскільки більшість рішень не втілюють в життя. Проте авторка вірить, що в найближчі часи підтримка ідей фемінізму буде збільшуватись. Пов’язує це з впливом освіти, активізму, поширенням фемінітивів та онлайн фейсбук кампаніями кшталту #ЯнеБоюсьСказати, написанням та перекладом феміністичних книг.

Додамо, що Тамара Марценюк є кандидаткою соціологічних наук, доценткою Національного університету «Києво-Могилянська академія»  та авторкою книги «Гендер для всіх. Виклик стереотипам».