Епідемія COVID-19 внесла свої корективи у роботу партнерських організацій, які почали впроваджувати свої ідеї у якості онлайн-заходів за підтримки Гендер Зед та фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ).

Ділимося вже існуючими результатами нижче. 

Сексуальна освіта у форматі онлайн

Команда онлайн-порталу з сексуальної освіти “Вперше” розпочала місяць присвячений ЛГБТІК+- ком’юніті. Дівчата дали можливість висловитися ЛГБІТК+ читачам порталу, що поділилися своїми особистими історіями про свою сексуальність, камін-аут та самоприйняття. Також команда провела ефір з засновницею ГО “Інсайт”, що надає правову, психологічну та ресурсну підтримку ЛГБТІК+ людям, Оленою Шевченко. Ефір був на тему камін-ауту та безпеки: Олена розповіла про випадки насилля та дискримінації через сексуальну орієнтацію та поділилася інформацією про те, що робити, якщо таке сталося з вами. В ефірі були вказані алгоритми правильної поведінки в небезпечній ситуації, перераховані організації, що надають правову та психологічну підтримку, а також надані поради щодо того як співпрацювати з поліцією.

Наші читачі часто пишуть нам, просячи поради щодо того, як зробити камін-аут безпечно, адже рівень толерантності в Україні все ще дуже низький. Ми хочемо надати їм всі необхідні ресурси, щоб точно знати як діяти та відчувати підтримку у важких ситуаціях.

Команда також планує ефіри з психологом, що будуть фокусуватися на темах самосприйняття та камін-ауту перед батьками та друзями.

Толерантні журналістки

Громадська організація “Жінки в медіа” за підтримки Гендер Зед продовжує проєкт по посиленню можливості журналісток писати етичні матеріали про права ЛГБТІК-спільноти в Україні. У червні журналістки підготували вісім матеріалів в таких виданнях як: Новое время, Громадське радіо, Суспільне: UA, WoMo, Радіо “Єден”, Перший міський Одеса. Серед них: два подкасти, одна ТБ-програма та п’ять онлайн-матеріалів. 
 
Ось деякі з них:
“Під час спілкування із ЛГБТІK журналістам і журналісткам важливо ознайомитись з відповідною термінологією, яка має тенденцію вживатися в розмовах про сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність (СОГІ). Знати, що ЛГБТІK розшифровується як лесбійка, гей, бісексуальна людина, трансгендерна людина, квір, інтерсекс – це лише початок. Не кожна людина, яка, наприклад, є гомосексуальною, використовує ці терміни та позначення. Під час навчання журналісток “Жінки в медіа”, ми пояснювали, що замість того, щоб намагатися прилаштувати людей, яких ви зустрічаєте, до певних категорій ідентичності, дозвольте їм використовувати свій власний словник. Для цього запитайте, як найкраще їх представити та зафіксуйте це у своєму матеріалі”, – розповідає про перебіг проєкту Єлизавета Кузьменко, медіаексперка, голова ГО “Асоціація “Жінки в медіа”. 
Справедливий суд

Загаголм 233 представника та представниці вітчизняного правосуддя взяли участь у вебінарах на теми “Дискримінація як соціальне явище і юридичне поняття” і “Сенситивна тема ЛГБТІ у висвітленні роботи суду” проведених ГО «Вектор прав людини».

Під час двох півторагодинних заходів учасники та учасниці:

  • отримали базові знання про сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність як значимі ознаки особистості;
  • дізналися, чому 30 років тому «гомосексуалізм» поступився місцем терміну «гомосексуальність»,
  • віртуально погортали сторінки Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я в частині про нормативність усіх трьох різновидів сексуальної орієнтації та побіжно проглянули перелік сексуальних девіацій;
  • осягнули небажаність «секс-меншин», «нетрадиційної орієнтації», «одностатевих шлюбів» та «неприродного способу статевих стосунків» в царині термінології;
  • розглянули принципи ставлення до сторін судового процесу з урахуванням сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Онлайн-активності: Кропивницький та Мелітополь

Громадська організація “Центр психологів – практиків” у Кропивницькому теж вдалася до онлайн-формату роботи. Впродовж онлайн-конференції “Всі ми РІЗНІ – всі ми Рівні”  психологи(-ні), соціальні працівники(-ці), педагоги(-ні), лікарі(-ки), студентство, волонтер(к)и, громадські активіст(к)и мали змогу як дізнатися базову інформацію щодо СОГІ, ЛГБТІ-спільноти та найпоширеніших міфів та стереотипів, так і дізнатися аспекти їхньої професійної діяльності у взаємодії з представниками та представницями спільноти, зокрема пропрацювали алгоритм консультування клієнтів, що відносять себе до ЛГБТ-спільноти.

Тим часом у Мелітополі  психологічний центр Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького у організував дві інформаційно-просвітницькі лекції з елементами тренінгу. До студій долучилися студенти та студентки напрямків підготовки «право», «соціальна робота» та «психологія».

Лекції «Сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність» торкнулися таких питань, як:

  • загальні уявлення про сексуальність;
  • розвиток сексуальності людини в онтогенезі;
  • стать і гендер;
  • руйнування стереотипів щодо представників/ць ЛГБТ+ спільноти;
  • особливості використання спеціальної термінології.

______________________________________________________________________________________________

Реалізація концептів продовжується. Вже скоро ми повідомимо вам про нові втілені ідеї!