З чого все почалося

Вже майже рік як триває реалізація проєктів союзницьких організацій за підтримки фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ). Це тренінги, лекції та інформаційні кампанії на тему СОГІ, а також деякі онлайн-заходи. Карантинні заходи в Україні внесли певні корективи у терміни їх реалізації, але нам є про що вам розповісти.

Свій/оя доктор/ка для кожного та кожної

Спільнота українських лікарів блогерів #свійдок реалізовує проект, щодо дестигматизації медичних працівників та працівниць щодо пацієнтів з ЛГБТ ком’юніті. Даний проект є надзвичайно важливим для пацієнтів/ок, лікарів, медичних працівників/ць, адже якісна, чуйна, однаково хороша за якістю медична допомога є основою толерантного, гармонійного суспільства. Автори та авторки проекту запланували професійну зйомку відеороликів з лікарями та лікарками: гінекологом, ендокринологом, сімейний лікар, інфекціоніст, психіатр, психотерапевт, педіатр, уролог. Вже проведені вебінари на тему толерантності до ЛГБТ пацієнта/ки з лікарем педіатром Денисом Бойчуком та сімейною лікаркою Віолеттою Лійкою. Переглянути випуски можна тут і тут.

Якою має бути академічна освіта

ГО “Вектор прав людини” у липні також провела два вебінари: «Запобігання проявам дискримінації у викладацькій роботі» та «Викладацька робота: простір для представлення різноманіття». Обидва були в першу чергу орієнтовані на викладачів/ок права. Загалом у обох вебінарах взяло участь понад 220 осіб.

—  Під час вебінарів ми багато говоримо про американський та європейський досвід представлення різноманіття та протидії дискримінації в академічній спільноті. Проте я переконаний, що ось такі заходи як ці вебінари наближають день, коли у закордоном вивчатимуть українські позитивні практики залучення різноманітних соціальних груп, роботи університетів у сфері запобігання дискримінації та заохочення культурного розмаїття, — відзначає Назарій Боярський, модератор вебінарів, експерт Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

Під час вебінарів учасники та учасниці розглядали широке коло питань, серед яких:

– за якими ознаками найчастіше відбувається дискримінація у вишах та як вона проявляється?

– які практичні кроки викладач/ка може вчинити, щоб запобігти проявам дискримінації у студентському та викладацькому середовищах?

– чому для вишів важливо бути різноманітними, і яка роль викладачів/ок у цьому?

– як досягається різноманітності у навчальних програмах?

Переглянути записи вебінарів можна на YouTube-каналі організаторів тут і тут.

 

Влітку до школи? Звісно, бо це Школа Толерантності!

20-21 липня та 27-28 липня дві Школи Толерантності з питань СОГІ, організовані Центром психологічного розвитку «Разом», пройшли у Харкові. Учасників та учасниць, якими були психологи/ні, педагоги/ні, соціальні педагоги/ні, ознайомили з термінологією СОГІ та ЛГБТ, донесли розуміння різниці між коректною та некоректною лексикою стосовно ЛГБТ спільноти. Разом з тренеркою присутні опанували розвиток та формування толерантного відношення до ЛГБТ-людей.

Ось відгук однієї з тренерок Школи:

«Завершилась друга група “Школи Толерантності з питань СОГІ”. Багато питань виникло під час насичених двох днів, багато відповідей отримали учасники/ці від тренерів та гостей “живих книг”. Багато питань залишилось в учасників для роздумів та особистих інсайтів. Коли є питання і бажання знайти відповіді, це означає, що людина розвивається і росте, шукає важливу і необхідну інформацію, набуває нових знань!».

Лекція просто неба

А 25 липня у Запоріжжі відбулася лекція “Біологія сексуальності”, яку довелося скасувати ще на початку карантину. Спланований  коворкінг-центром Edison Space, захід відбувся у форматі вуличного лекторію.

Багато вчених вважають, що сексуальність є основним рушієм розвитку особистості, в деяких культурах люди проявляють її на повну, в інших же приховують за довгими полами одягу та рядками законів. Точно правдою є те, що ця тема просто не може залишити байдужим.

 

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Лекція Станіслава Кравчука @likar_kravchuk в рамках освітнього проєкту @gender.z та @edisonspace

Допис, поширений Gender Z (@gender.z)

Разом із київським лікарем-інтерном Станіславом Кравчуком слухачі та слухачки (а їх було аж понад 70 осіб) ознайомилися з такими питаннями:

  – від чого залежить стать людини і як формується статева система;

  – чому не завжди біологічна стать відповідає сексуальній орієнтації та гендерній ролі;

  – що таке “гомосексуальність” та яке її біологічне значення;

  – який є взаємозв’язок між любов’ю та сексом.

Чат-бот для дотримання закону

На Кіровоградщині вирішили розробити чат-бота, який отримав назву «161» – це номер статті, за якою мають розслідуватися злочини проти ЛГБТ. Програмою зможуть користуватися правоохоронці, активісти, а також журналісти, які цікавляться темою протидії злочинам на грунті ненависті та профілактики мови ненависті стосовно представників і представниць ЛГБТКІ+ спільноти. На першому етапі відбувся тренінг, організований «Прес-клубом реформ», який зібрав разом журналістів, громадських активістів, викладачів журналістики та правоохоронців із Кропивницького та Запоріжжя. Всі учасники та учасниці зустрічі приділили окремий час обговоренню структури майбутнього чат-боту – його запуск планується вже восени.

І на додачу

Команда онлайн-порталу з сексуальної освіти «Вперше», яка вже згадувалася у нашому попередньому звіті, провела ще один ефір. Цього разу у трансляції взяв участь співзасновник MAKEOUT Нік Антіпов, з яким ведуча ефіру торкнулася теми стану прав ЛГБТ-спільноти у Білорусі. Переглянути запис завжди можна тут.

 

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Камінг аут, внутрішня дискримінація та репрезентація в партнерстві з @gender.z

Допис, поширений вперше (@vpershe)

Тим часом ГО “Жінки в медіа” за підтримки Гендер Зед продовжує проєкт по посиленню можливості журналісток писати етичні матеріали про права ЛГБТ-спільноти в Україні.  Журналістики підготували матеріали  в таких виданнях як: Новое время, Громадське радіо, Суспільне: UA, WoMo, Радіо “Єден”, Перший міський Одеса, Lustrum, Ostroh.info. Зокрема, рекомендуємо вам ознайомитися із статтею під заголовком «Одностатеві шлюби: чому Україні це теж потрібно». І якщо ваші очі трішки втомилися від перегляду лекцій, але мозок все ще потребує інформації, пропонуємо вашій увазі подкаст на закарпатському радіо “Єден” “Різні=Рівні”: як живуть ЛГБТ-люди з інвалідністю в Україні.

Реалізація концептів продовжується. Вже скоро ми повідомимо вам про нові втілені ідеї!