Наприкінці травня активісти та активістки Гендер Зед зустрілися у не зовсім, так би мовити, звичному місці. Офісну атмосферу замінили гірськими схилами, кондиціоноване повітря — неймовірно чистим присмаком «п’ятого океану», а повсякденну роботу — обговоренням мрій та планів на майбутнє. Про це ми? Звичайно, про тренінг з розвитку волонтерства та профілактики емоційного вигорання, який відбувся наприкінці весни у мальовничій місцині селища Славського, що у Карпатах.

Конкурс на участь у тренінгу проводився серед усіх прихильників та прихильниць Гендер Зед: активістів та активісток організації, волонтерів та волонтерок, активних відвідувачів та відвідувачок комьюніті-центру — загалом всіх тих, хто здійснювали свій вклад в розвиток волонтерства та активізму в Гендер Зед  та ЛГБТ-русі. Так як кількість місць була обмежена, розглядаючи понад сотню заявок, організатори особливо зважали на досвід активізму та волонтерства. Таким чином до заходу долучилися 24 учасника та учасниці, серед яких були які й ті, хто довгий час проводить на волонтерських засадах свої групи на базі громадського центру для ЛГБТ, так й ті, хто тільки почав свою активістську діяльність.

Протягом трьох днів, натхненні навколишньою красою, учасники та учасниці поринули у насичену програму тренінгу, яка включала в себе як сесії з психологом та активності, спрямовані на розвиток активізму серед ЛГБТ-спільноти, так і рекреаційні сесії, наприклад, екскурсія до національного природного парку «Сколівські Бескиди» та до місця знаходження Тустанської фортеці.

Як саме це відбувалося, краще розкажусь самі учасники та учасниці:

Вадим

— Конечно немного пугала мысль о том, что нужно добираться сутки до Львова, а там еще на автобусе. Так же было грустно, что мы проведем там всего двое суток.  Но поверьте, это того стоит, в этом я убедился полностью. Наш отель находился в поселке Славске, на окраине, в горах среди леса. Еще в автобусе мы все восхищялись красотой природы Карпат, а доехав к пункту назначения все уже фотались и представляли, где будут делать невероятные и обворожительные селфи.

Сразу после заселения у нас был первый тренинг на эмоциональное выгорание. Мы все были крайне веселыми и счастливыми, что оказались в хорошей компании среди такой природы. Даже сложности с замками или горячей водой не смогли нас удручить.

В первый же вечер мы занимались, отдыхали и гуляли по окрестностям.

На следующий же день мы поехали на экскурсии и смогли увидеть больше природы замечательных Карпат, пообщались с местными жителями, которые оставили у нас наилучшие впечатления, вспомнить только эксурсоводку, которая рассказывала невероятное колличество интересных вещей и историй.

Карпаты стоит посетить не один раз, даже бегать здесь крайне легко, ведь воздух невероятно чистый и приятный на запах. Очень благодарны Гендер Зед за такую возможность путешествия и разрядки для дальнейших волонтерских свершений.

 

Олексій

— Здається,  що я закохався.  І ця любов довготривала.  Гори,  як на мене, нікого не залишать байдужими: ці краєвиди немов зарядили мене новою енергією, повітря наповнило свіжістю,  а історичні пам’ятки тамували подих.  Кожен день у Карпатах — це як нове життя. Я дійсно мав відчуття,  що частина мене перероджується. У комбінації з ефективними вправами щодо профілактики емоційного випалювання, я повернувся до Запоріжжя новою людиною, і цю подорож я не забуду ніколи, адже головна запорука крутої подорожі — це друзі, які завжди поряд.