Країну накрила спека, від якої кожен рятується по-своєму. Одні їдуть на дачу, інші проводять вихідні на дивані. А деякі приходять на освітні лекції від Гендер Зед, які щодва тижні проводяться в Запорізькому центрі молоді. Третього липня там говорили про стандарти краси – які вони бувають і хто їх створює. А розказати це у Запоріжжя приїхала письменниця та блогерка Ольга Котрус.

Лекторка зазначила, що говорячи про стандарти краси, дехто апелює до гігієни. “Є декілька причин, чому жінки роблять косметичні процедури з тілом. По-перше, існує міф про гігієну – якщо ти, наприклад, не видалиш волосся на тілі, то перетворишся на брудну тварину. Проте, подивившись з іншої сторони, чоловіки найчастіше не голять собі ноги або інші частини тіла. При цьому про їхню “гігієну” ніхто так сильно не турбується”, – відзначила Котрус.

“Також є міф про задоволення під час косметичних процедур. У багатьох салонах продають не стільки процедуру, скільки атмосферу. Грає приємна музика, тобі роблять каву, ти відпочиваєш… А якщо в рекламі це подається як задоволення після робочих буднів, то не купитися на це складно”.

Також Ольга Котрус зазначила, чому ж люди фарбують обличчя: “Найчастіше, це одна з двох причин. Або намагання відповідати “ідеальному образу жінки”. Або все частіше – це бунт проти системи. Прекрасний приклад – молода співачка Біллі Айліш. Її мейк – це спосіб протесту в глянцевому шоу-бізнесі”.

Глядачі та глядачки поділилися, що останнім часом стандарти краси змінюються. “Я багато років ненавиділа своє тіло. Тому що бачила у рекламі “ідеальних” жінок, які пропонували мені купувати креми, косметику та змінювати своє тіло. На щастя, зараз я розумію, що все це – лише міф. Дякую Олі Котрус за неймовірну лекцію!”, – відзначила запоріжанка Ангеліна.

Дивиться запис лекції за посиланням.

Цикл лекцій від Гендер Зед продовжується. 17 липня до Запоріжжя приїде Тамара Злобіна, яка розкаже про сучасні гендерні жіночі ролі. А 31 липня приходьте на виступ лікаря Дениса Бойчука про формування сексуальності людини. Усі прямі ефіри можна дивитися на сторінці Гендер Зед в Інстаграмі. Згадані заходи стали можливі завдяки підтримці Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.