На початку серпня у Запоріжжі відбулася чергова “Школи Толерантності”. Ювілейний, сотий тренінг був присвячений темі сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, а його учасниками та учасницями стали соціальні працівники та працівниці, а також спеціалісти та спеціалістки соціо-гуманітарної сфери. До Запоріжжя вони приїхали з різних куточків України: Києва, Слов’янська, Одеси, Чернігова, Бахмуту, Житомира, Дніпра, Вінниці, Харкова та Кропивницького.
Організував тренінг Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед», залучившись підтримкою Національного демократичного інституту (NDI).
Під час першої частини заходу учасники та учасниці отримали вичерпну інформацію стосовно сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, коректної лексики, актуального наукового погляду на гомо- , бісексуальність та трансґендерність.
Теоретичний фундамент нових знань закріплювався практичною надбудовою: присутні навчилися коректно надавати соціальні послуги клієнтам та клієнткам. Головними критеріями при наданні допомоги в таких випадках є відсутність стигматизації, а також вміння вчасно перенаправляти людей до інших спеціалістів, наприклад, психологів та психологинь.
Як зазвичай буває, учасники та учасниці “Школи Толерантності” також мали нагоду поспілкуватися з «живими книгами». Проте вперше в рамках одного тренінгу “живими книгами” були одразу лесбійка, гей, бісексуал та транс-персона. Завдяки дружній та невимушеній атмосфері присутні встигли поставити багато питань, що їх турбували.
— Ми це люди, з якими ми спілкуємося. Нові знайомства, нове спілкування, погляди і думки. Як добре, коли ми схожі і як цікаво, якщо ми різні! Поважати, доповнювати, розвивати один одного це одна з переваг людської взаємодії! Такі зустрічі залишають в нашому житті замітки, статті або цілі розділи в книзі «Життя», — відгукнулася про свою участь у тренінгу Тетяна.
— Мої три дні були наповнені екстримом, відкриттям нових місць, жартами, веселощами, сльозами, теплими розмовами, повагою, неординарністю. Все це зробили люди. Це люди, які розуміють тебе і приймають. Вони говорять і не бояться, що їх зрозуміють неправильно. Вони майстри справи, якою займаються, — відгукнулася Ліза.
По завершенні тренінгу усі учасниці та учасники отримали відповідні сертифікати.