Найвищий суд у Німеччині постановив, що в свідоцтвах про народження має бути можливість вказати третій гендер, повідомляє BBC Україна. Це зробить її першою країною Європи, яка надає інтерсексуальним людям можливість визначити себе і не як чоловіка, і не як жінку.

Цю справу ініціювала людина, що зареєстрована жінкою, але чий хромосомний текст показує, що вона не належить до жодної з двох статей.

Активісти назвали цю справу “маленькою революцією”.

Інтерсексуальні люди народжуються одночасно із жіночими та чоловічими статевими характеристиками. ООН каже, що такими є 1,7% людей на планеті.

Конституційний суд у Карлсруе зобов’язав уряд до кінця 2018 року прийняти закон, який би уточнював третю гендерну категорію. За словами суду, нинішні інструкції щодо статусу громадян дискримінують інтерсексуальних людей. Третю гендерну категорію можуть назвати “інтер” або “різноманітна”.

Речник німецького уряду сказав, що кабінет виконає цю постанову.

Група активістів “Третя думка”, яка виступала за офіційне визнання третього гендеру, заявила у Twitter, що вони “повністю приголомшені”.

Інтерсексуальність визнають в офіційних документах у таких країнах як Австралія, Індія, Нова Зеландія, Непал та США. У Штатах цього року видали перший сертифікат про народження інтерсексуала.

У Німеччині з 2013 року можна було лишати пункт про стать у свідоцтві про народження порожнім. Раніше, якщо були якісь сумніви, чиновники вказували чоловічу або жіночу стать.

У січні бельгійська модель Ганне Габі Одель зізналася, що є інтерсексуалом. За її словами, вона сподівалася, що це “порушить табу”.