Суд центрального округу Сеула зобов’язав Японію виплатити компенсацію жінкам, які були піддані сексуальному рабству під час Другої світової війни, розповідає Wonderzine із посиланням на The Guardian.

За рішенням суду, уряд Японії повинен виплатити компенсацію в розмірі 100 мільйонів вон (приблизно 91 тисяча доларів).

«Це був злочин проти людства, який систематично, навмисно здійснювала Японія, і порушення міжнародних норм», – заявив суддя Кім Чен Гон, додавши, що це спричинило тілесні ушкодження, венеричні хвороби та небажану вагітність для великої кількості жінок.

Японія не погодилась із висновком суду, наполягаючи на тому, що всі вимоги про компенсацію були врегульовані в 1965 та 2015 роках, коли країни налагоджували співпрацю між собою. Головний секретар кабінету міністрів Японії Кацунобу Като охарактеризував вирок як «неприйнятний».

Воєнне сексуальне рабство в часи Другої світової війни пережили приблизно 200 тисяч жінок із Південної Кореї, Китаю й інших південно-азійських країн. Жінок примушували працювати в будинках розпусти в період від 1932-го до самої поразки Японії в 1945 році. Тоді їх називали «жінки, що втішають» (comfort women).

У 2015 році Південна Корея та Японія вже намагалися врегулювати цю ситуацію. Японія погодилася внести 1 мільярд євро у фонд підтримки тих, хто вижив. Однак у 2018 році президент Південної Кореї Мун Чже Ін звів нанівець урегулювання, яке було узгоджено ще за його попередника. Він заявив, що домовленості не відображають побажань жінок, які вижили.