Суддя в Каліфорнії заборонив активісту збирати підписи за проведення рефендуму про страту за гомосексуальні зв’язки, назвавши цю ініціативу “явно неконституційною”, передає УНН з посиланням на ВВС.

Суддя Реймонд Кадей заявив, що генеральний прокурор Каліфорнії Камала Харріс не зобов’язана давати дозвіл на збір підписів під проектом так званого “Акту придушення содомітів”, автором якого виступив якийсь юрист Меттью Маклафлін.

Маклафлін не став захищати в суді свою ініціативу, за обробку якої заплатив 200 доларів, і ніяк не пояснив пресі свої мотиви. Реймонд Кадей заявив, що пропонований законопроект недоречний, буде являти собою витрату ресурсів і призведе до суперечностей у суспільстві.

Камала Харріс схвалила рішення суду, заявивши, що підготовлений Меттью Маклафліном документ закликає до насильства і не повинен мати місця в цивілізованому суспільстві. За словами Харріс, без рішення судді у неї не було б вибору, окрім як дозволити Маклафліну збір підписів.

Ініціатива передбачала поправки до кримінального кодексу Каліфорнії, якими б за одностатеві зносини передбачалося покарання “кулею в голову або будь-яким іншим зручним методом”. За розповсюдження “гей-пропаганди” пропонувалося штрафувати на 1 млн доларів або забороняти в’їзд в штат.

Інші ініціативи, що викликають занепокоєння у ЛГБТ-спільноти, Камала Харріс заблокувати не намагалася: у вівторок її офіс присвоїв офіційну назву законопроекту, який пропонує зобов’язати трансгендерів використовувати туалети та роздягальні для тієї статі, якої вони були при народженні.