Україна опинилася в зеленій зоні, а це означає, що масові заходи знову дозволені – звісно, з дотриманням карантинних норм. Одним з таких перших офлайн-заходів стало проведення лекції “Як ми кохалися” української етнографині Ірини Ігнатенко про ставлення українців до жіночого та чоловічого тіла, стародавні обряди під час знайомства та одруження, а також інтимні традиції українських предків. Саме з неї розпочався перший етап проєкту за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Захід зібрав понад 50 людей, які прийшли послухати про сексуальну освіту в Україні 200-300 років тому. Що приховували вечорниці, яким був обряд “комори”, де в народних піснях закладено прихований зміст, як українці ставилися до жіночого та чоловічого тіла – про усе це слухачі та слухачки мали можливість почути під час заходу.

Цікаво, що аудиторія була дуже різною: від молоді і до літніх людей. “Нам завжди розповідали лише найкраще з української культури. Втім, в історії було багато обрядів, які варто залишити в минулому. Я досліджую цю тему вже 10 років і дізналася багато того, що мене шокувало”, – поділилася Ірина Ігнатенко про наслідки, до яких часто призводила відсутність сексуальної освіти серед населення.

Також спікерка торкнулася теми гомосексуальності в давній Україні. “Історичні джерела майже не пишуть про ЛГБТ. Але це не означає, що гомосексуальності не було. Літописці обирали, які дані залишити в документах, а про які замовчати, аби не зруйнувати репутацію”, – відзначила спікерка.

Цикл лекцій від Гендер Зед тільки починається. Уже в цю суботу письменниця Ольга Котрус в лекції з гендерної рівності розкаже запоріжцям про стандарти краси і те, хто їх формує. А ще за два тижні організатори чекають на лекції лікаря Дениса Бойчука про формування сексуальності людини. Усі прямі ефіри можна дивитися на сторінці Гендер Зед в Інстаграмі.

Дивіться лекцію в нашому IGTV тут і тут 

Проєкт проводиться за підтримки МЗС Німеччини.