Три дні – з 12 по 14 липня – у місті Запоріжжя проходила Школа Толерантності, учасницями якої стали шкільні психологині з різних регіонів країни. А саме з: Харкова, Кривого Рогу, Дніпра, Черкас, Токмака, Вінниці, Пологів, Миколаєва, Горишніх Плавнів, що на Полтавщині, та Коростишева, що на Житомирщині.

Реалізація цієї «Школи Толерантності» стала можливою завдяки підтримці Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Важливою умовою для участі у тренінгу була налаштованість на результат: по завершенні заходу учасниці мають передати отримані знання своїм колегам,  чи використати отриманий досвід в інший подібний спосіб – провести лекцію, семінар, міні-тренінг, тощо.

За час триденного тренінгу учасниці розглянули як загальні питання сексуальності, так і психологічні аспекти консультування ЛГБТІ-підлітків: базову інформацію щодо ЛГБТІ; міфи та стереотипи щодо ЛГБТІ-спільноти; стадії прийняття власної сексуальної ідентичності; процедури та техніки консультування та інші питання.

Перший день, насичений новими знаннями, закінчився жвавим обговоренням: учасниці поділилися своїми враженнями від початку тренінгу та озвучили питання, які у них виникнули.

Відповіді на ці питання учасниці шукали вже в наступні дні, зокрема під час зустрічі з «живими книгами». Цього разу ними стали: дівчина-лесбійка, яка розказала свою історію прийняття своєї сексуальної орієнтації, що допомогло психологиням з розробкою плану консультування молодих людей на цю тему; а також хлопець-гей середнього віку, який розповів про власний досвід і також допоміг у розвінчанні стереотипів.

Під час Школи у психологинь було «домашнє завдання»: переглянути художній фільм, заснований на реальних подіях. Режисери стрічки підняли актуальну для нашого суспільства тему прийняття батьками сексуальності дитини. На такому прикладі тренерами була піднята тема консультування мам та батьків ЛГБТ-дитини.

 — Комунікація між представниками і представницями різних культурних та соціальних груп часто породжує численні проблеми. Зокрема, це відчуження, неприйняття або навіть фобії щодо представників та представниць інших соціальних, культурних груп. Дуже часто це просто стереотипи, які нав’язують нам засоби масової інформації, батьки, друзі, колеги. Жертвами таких упереджень стають ЛГБТІ-люди, – працівниця однієї зі шкіл Кривого Рогу Ірина поділяє наші погляди, — Безмежно вдячна Гендер Зед за запрошення, знання та перевернення світогляду!

По завершенні тренінгу всі учасниці отримали сертифікати.