Національний інститут охорони здоров’я США повідомив про те, що випробування експериментальної вакцини проти ВІЛ показали її неефективність. Клінічні дослідження вакцини проти ВІЛ HVTN 702 проводились в Південній Африці, пише медичний портал ITMED, цитуючи BBC.

Цю вакцину під час розробки адаптували до такого підтипу ВІЛ, який найчастіше зустрічається в південноафриканському регіоні. Крім того, він є одним з найпоширеніших не тільки в Африці, але і в світі в цілому. На розроблену вакцину покладалися великі надії, але вони зазнали краху.

У тестуванні вакцини проти ВІЛ взяло участь 5 тисяч добровольців з Південної Африки. Вони були поділені на дві рівні підгрупи. Учасники першої отримали ін’єкцію досліджуваної вакцини, другої – плацебо. За правилами клінічних досліджень, добровольці не знали, що саме вони отримали: плацебо, або вакцину. Після проведеного аналізу було виявлено: 129 випробовуваних, які отримали вакцину, в подальшому отримали ВІЛ, так само, як і 123 випробовуваних з групи з плацебо. Виходячи з цього, вчені зробили висновок, що на рівень передачі ВІЛ дана вакцина ніяк не вплинула, що вказує на її неефективність.

У Національному інституті здоров’я США заявляють, що дана невдача не зупиняє їхна шляху до пошуку вакцини проти ВІЛ.