Нагадаємо

Понад рік тому в Запоріжжі вперше пройшов Форум союзників та союзниць ЛГБТ. Його учасники та учасниці об’єдналися, щоб налагодити ефективну комунікацію серед ЛГБТ-френдлі активістів та активісток.

Напрацьовані під час Форуму ідеї ось уже рік втілюються у різноманітних проєктах. Продумати їх авторам та авторкам допомогла спеціальна Тренерська Школа, а безпосередньо реалізувати — підтримка фонду «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє» (EVZ).

Раніше ми вже неодноразово розповідали вам про ці проєкти. Сьогодні — нова порція втілених у життя ідей.

 

Історія з життя

Питання сексуальної орієнтації та гендеру сьогодні обговорюють частіше ніж новий альбом Тейлор Свіфт. А в Україні ЛГБТ-прайди тепер проводять не тільки у столиці, а й у регіонах.

Та все ж країні далеко до статусу «ЛГБТ-френдлі». Чому? Відповідь на це та інші питання отримали слухачі та слухачки «вуличного лекторію» резидента київського dialog hub, соціального працівника та популяризатора захищеного сексу Валентина Бобруйко. Захід організував Edison Space coworking, в рамках свого проєкту з сексуальної освіти «МІЖ нами».

12 вересня на своїй лекції у форматі сторітеллінгу Валентин торкнувся таких тем, як:

💭 як він потрапив у ЛГБТ-ком’юніті

💭 як бути гетеро серед гомосексуалів

💭 5 кроків від гомофобії до толерантності

💭 міфи та стереотипи про ЛГБТ-людей

💭 чому прайд — не гей-парад

 

Написали про важливе

Ще одним втіленим у життя концептом став конкурс журналістських матеріалів, підсумки якого нещодавно підвели у ГО «Інститут креативних інновацій».

Переможцями стали одразу п’ять журналістських творів, і варто зазначити хоча б декілька слів про кожен з них.

Онлайн-видання «НОВІмедіа.pro» отримало відзнаку одразу за два матеріали. Перший, під назвою «5 міфів про ЛГБТ» у простій формі розвінчує такі міфи щодо представників/ниць спільноти, як начебто «гомосексуальну хворобу» та виховання дітей у ЛГБТ-родинах. У другому матеріалі — «За що борються ЛГБТ» — авторка звернула увагу на законодавчу базу та проблематичність її застосування на практиці.

«Економіка дискримінації» — матеріал із такою назвою привертає увагу на сайті Житомирського прес-клубу. Його авторка звертає увагу на уразливість ЛГБТ-людей та також торкається стереотипів щодо ЛГБТ.

Автор матеріалу «Інший — не означає гірший», який розміщено на порталі ЗвісноNews, знайомить нас зі своїми героями (лесбійкою, трансгендерною жінкою та бісексуалкою. Їх історії — з сотень подібних, та особисті одразу.

У дописі «То туди, то сюди. Як в Україні коливається ставлення до ЛГБТ-спільноти», опублікованому на «Громадському ресурсі Полісся», автор наводить статистичні данні, які показують ставлення до ЛГБТ в Україні на проміжку часу від здобуття незалежності й дотепер.

 

Дізнайся та прийми

А у Мелітопольському державному педагогічному університеті провели заключний науково-методичний семінар-практикум з питань СОГІ, під оригінальною назвою «Дізнатися! Зрозуміти! Прийняти!».

Учасники та учасниці семінару заслухали лекцію про те, як бути союзниками ЛГБТ-людей, переглянули художній фільм «Клітка для пташок», долучилися до тренінгу «Різні? Рівні!» та на останок зайнялися суто професійною діяльністю — ознайомилися з компонентом освітньої програми спеціальності «Психологія» (спеціалізація «Психологічне консультування»), «Психологічне консультування ЛГБТ-спільнот».

Тренінг, навіть два

Як писати про гендерну ідентичність та сексуальну орієнтацію, яка лексика щодо ЛГБТ-людей є коректною, і чи не нехтують етичними нормами в ЗМІ? Такі питання розбирали під час тренінгів для журналістів і блогерів на Херсонщині. Навчання у Новій Каховці тривало два дні, в рамках проєкту ГО «Європростір».

«Навчальний елемент дуже важливий — розібратися в термінології, побачити якісь найкращі практики, провести аналіз конкретних статей, заголовків. Такий тренінг не був би успішним без зустрічі з представниками ЛГБТ-спільноти, це допомогає журналістам побачити людину, поспілкуватися, поставити питання, і це буде тими сходами професійного зростання, ідучи від конкретних людей», — зазначила представниця медіа-клубу громадського діалогу «Європростір» Світлана Ботченко.

Непрості та важливі теми

У вересні Вперше провели два вебінари з психологинею Мариною Діденко – «Як почуватися комфортно зі своєю сексуальністю» для ЛГБТ+ підлітків та молоді, а також «Як розмовляти з дітьми про сексуальність» з батьками ЛГБТ+ дітей

На основі першого вебінару Вперше випустили відео та статтю про те, як безпечно зробити камінг аут. Тренерка Марина Діденко відзначила: «Найголовніше, що тобі потрібно знати: немає єдиного правильного способу, як і перед ким це робити,—все залежить від тебе, твоєї ситуації та твоїх рідних. Тому, перш ніж робити такий важливий крок, потрібно відповісти самому собі на питання: чому я хочу це зробити? Чому саме зараз, а не місяць чи рік тому? Кому я хочу відкритись: друзям, одногрупникам, однокласникам, колегам, батькам, рідним? Від відповідей буде залежати твоя стратегія. І також зрозумій для себе, який ти хочеш камінг-аут — різкий чи поступовий?». Всю статтю можна прочитати тут.