Модератори соцмережі TikTok цілеспрямовано відзначали ролики авторства представників ЛГБТ-спільноти, людей максі-розмірів, із інвалідністю, розладами аутистичного спектру і навіть просто з вродженими особливостями зовнішності, які сервіс називає «проблемами», пише Афіша Daily із посиланням на німецьке видання Netzpolitik.
У розпорядженні редакції Netzpolitik виявилися документи і правила роботи для модераторів TikTok. Зокрема, ті були зобов’язані переглядати 15-секундні відео і вирішувати, чи належать їх творці до потенційних жертв кібербулінгу через свої особливості.
Відео від таких авторів потрапляли в «четверту категорію ризику» і були доступні до перегляду для користувачів з тієї ж країни, що і вони самі. При цьому після певної кількості переглядів вони взагалі потрапляли в категорію «не рекомендовані». Причому в інструкціях у модераторів були спеціальні правила, як можна за 15 секунд визначити, чи є у людини, наприклад, розлади аутистичного спектру чи ні.
Деякі співробітники TikTok звернули увагу на політику компанії і попросили керівництво змінити правила на більш м’які і тактовні, однак китайські власники сервісу відмовилися прислухатися до цієї думки. Активісти руху AbilityWatch стверджують, що правила, які банять не тролів і грубіянів, а жертв кібербулінгу, — абсурд.
Напередодні американські батьки подали колективний позов проти ByteDance, материнської компанії сервісу TikTok. Вони звинуватили компанію в зборі персональних даних про дітей віком до 13 років через додаток, яке раніше називалося Musical.ly. При цьому в лютому Федеральна торгова комісія США вже штрафувала TikTok на 5,7 млн доларів за порушення закону про конфіденційність дітей, оскільки відео з користувачами молодше 13 років були у відкритому доступі.
У листопаді TikTok обігнав Instagram за кількістю завантажень з App Store і Google Play — загалом його інсталювали понад 1,5 млрд разів.